Category Archives: Artykuły

Depilacja laserowa – Tajemnice depilacji laserowej

Czym jest depilacja laserowa? Jest to metoda trwałego usuwania owłosienia z wybranej części ciała. Usuwanie włosów laserem jest możliwe dzięki wyłapywaniu przez wiązkę melaniny zawartej w łodydze włosa. Służy ona za przewodnik ciepła do cebulki włosa i mieszka włosowego, które zostają podgrzane do temperatury niszczącej je całkowicie. Laserowa depilacja jest jak do tej pory najskuteczniejszą metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Continue reading →Zabiegi na cellulit – jak zredukować cellulit skutecznie?

Jest zmorą każdej kobiety. Nie trzeba się starać, żeby go mieć, trzeba za to mocno nadwyrężać swoje siły, aby się go pozbyć. A i próby jego likwidacji nie zawsze kończą się pomyślnie. Cellulit. Pojawia się najczęściej w okolicach ud i pośladków. Nasza skóra staje się wtedy pomarszczona i swoim wyglądem przypomina skórkę pomarańczową. Dlaczego kobiety go nie akceptuję? Z jednego prostego względu – wygląda po prostu nieestetycznie. Continue reading →

Krem na cellulit – Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit, zwany potocznie skórką pomarańczową, jest znany kobietom na całym świecie. W obecnych czasach rozpowszechnienie tej przypadłości jest niezwykle duże, co wynika zwłaszcza z siedzącego trybu życia. Wiele pań chciałoby skutecznie pozbyć się nieestetycznych zagłębień i nierówności na skórze, dlatego też zaopatrują się w preparaty na cellulit. Jednak kosmetyk kosmetykowi nierówny, więc nie zawsze widać efekty. Można jednak zakupić takie serum antycellulitowe, które spełni swoje zadanie. Co warto wiedzieć o tego typu produktach?

Continue reading →

tabletki na trądzik

Najpopularniejsze tabletki na trądzik

Izotretynoina jest układowym retinoidem przepisywanym w ciężkich postaciach trądziku. Izotretynoina spowalnia wzrost i dojrzewanie komórek w skórze i gruczołach łojowych, zmniejszając tworzenie się łoju i zapobiegając zatykaniu się porów skóry. Jest używana w farmakologii do produkcji leków, takich jak tabletki na trądzik. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, jak również zdolności do zmniejszania produkcji sebum, substancja zabezpiecza skórę przed szkodliwymi infekcjami i stanem zapalenymLek na trądzik zawierający Izotretynoinę może być używany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie i jest dostępny w postaci kapsułek i maści. Czy warto jednak go brać, mając na uwadze skutki uboczne, jakie wywołuje? Continue reading →

Skuteczny krem na trądzik doskonale oczyszcza.

Krem na trądzik – jak wybrać?

Trądzik zazwyczaj kojarzony jest z okresem dojrzewania, kiedy to wypryski na twarzy powstają pod wpływem burzy hormonalnej. Coraz częściej jednak z tym problemem borykają się także osoby dorosłe. Stres, nieodpowiednia pielęgnacja oraz dieta obfitująca w przetworzoną żywność sprawiają, że nasza skóra szybciej pokrywa się wągrami i wypryskami. Najważniejszym elementem walki z tą uporczywą przypadłością jest odpowiedni krem przeciwtrądzikowy. Continue reading →

Skóra trądzikowa – Jaki wybrać krem nawilżający do cery trądzikowej?

Skóra trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Cera tak odznacza się skłonnością do skórnych wykwitów i przebarwień. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w różnym wieku. Aczkolwiek najczęściej jest to okres dojrzewania wtedy, kiedy poziom naszych hormonów ulega zmianie. Androgeny bowiem pobudzają gruczoły łojowe do działania, które w związku z tym zaczynają produkować zbyt dużą ilość sebum.

Continue reading →

Jak odmłodzić twarz? Poznaj sprawdzone sposoby

Na twarzy zwykle bardzo szybko odbija się mijający czas. Pojawiają się na niej zmarszczki, skóra wiotczeje i traci swój młody wygląd. Główną przyczyną takiego stanu jest to, że włókna kolagenu i elastyny zaczynają zanikać już po 20. roku życia. Dlatego też tak ważne jest to, aby zadbać o młody wygląd twarzy zawczasu. Pomogą w tym odpowiednie zabiegi odmładzające na twarz.

Continue reading →

Objawy rzeżączki

Rzeżączka, inaczej określana jako tryper, to choroba przenoszona droga płciową przez bakterię zwaną dwoinka rzeżączki (łac. Neisseria gonorrhoeae). Nazwa bakterii wywodzi się od łączenia się bakterii w parę. Miejsca intymne, odbytnica oraz jama ustna ze względu na panujące w nich warunki (ciepło i wilgotność) stanowią idealne warunki do namnażania się bakterii. Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt płciowy (również analny i oralny)lub korzystanie z tych samych środków higieny osobistej (ręczniki) albo niezachowanie należytej czystości w toalecie (deska klozetowa), a nawet w miejscach publicznych takich jak sauna, pływalnia. Rzeżączka, objawy u mężczyzn mogą pojawić się już po tygodniu od stosunku płciowego i są znacznie bardziej widoczne niż u płci przeciwnej U kobiet początek choroby jest właściwie bezobjawowy lub symptomy są zbieżne z innymi stanami chorobowymi, więc trudno rozpoznać co to rzeżączka.

Continue reading →