Category Archives: Artykuły

Krem na cellulit – Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit, zwany potocznie skórką pomarańczową, jest znany kobietom na całym świecie. W obecnych czasach rozpowszechnienie tej przypadłości jest niezwykle duże, co wynika zwłaszcza z siedzącego trybu życia. Wiele pań chciałoby skutecznie pozbyć się nieestetycznych zagłębień i nierówności na skórze, dlatego też zaopatrują się w preparaty na cellulit. Jednak kosmetyk kosmetykowi nierówny, więc nie zawsze widać efekty. Można jednak zakupić takie serum antycellulitowe, które spełni swoje zadanie. Co warto wiedzieć o tego typu produktach?

Continue reading →Skóra trądzikowa – Jaki wybrać krem nawilżający do cery trądzikowej?

Skóra trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Cera tak odznacza się skłonnością do skórnych wykwitów i przebarwień. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w różnym wieku. Aczkolwiek najczęściej jest to okres dojrzewania wtedy, kiedy poziom naszych hormonów ulega zmianie. Androgeny bowiem pobudzają gruczoły łojowe do działania, które w związku z tym zaczynają produkować zbyt dużą ilość sebum.

Continue reading →

Nadmiar sebum na twarzy – jak sobie z tym radzić? Świecenie twarzy

kobieta z nadmiarem sebum

 

Rozwój rynku kosmetycznego sprawił, że stale spotykamy się z nowymi pojęciami i sposobami na zwalczanie problemów skórnych. Ostatnio coraz więcej osób pyta – Co to jest sebum? Aby ułatwić Wam dostęp do informacji, przygotowaliśmy dla Was poniższy artykuł, który z pewnością odpowie na wszelkie pytania.

Sebum co to jest?

Sebum, czyli nadmiernie wytwarzany łój na twarzy, potocznie określany jako świecąca twarz, powstaje na skutek nadmiernego wytwarzania gruczołów łojowych. Nadmiar sebum na twarzy, możemy najczęściej zauważyć u osób, które mają tłustą cerę oraz skłonności do występowania trądziku. Poziom sebum można regulować, więc z pewnością jest to problem, który można zahamować lub wyeliminować. Te czynniki wpływają na świecenie się twarzy.

Nadmierne wydzielanie sebum – jak sobie z tym radzić?

Bez odpowiedniej profilaktyki, twarz będzie stale świecąca. Jest to uciążliwy kłopot, szczególnie gdy łączy się z trądzikiem, który występuje na twarzy. Ze względu na różne zachowania gruczołów łojowych, warto skorzystać z naturalnych kosmetyków, które dodatkowo nie podrażnią skry twarzy i jednocześnie zapewnią stałą ochronę. Do najpopularniejszych sposobów naturalnej walki z nadmiarem sebum należy z pewnością Sevolium, który cieszy się dobrymi recenzjami wśród internautek. Odpowiedni dobrane maści i kremy sprawią, że walka z wydzielaniem sebum, będzie bezpieczna i wyeliminuje problem raz na zawsze.

Najlepiej skorzystać z serii produktów danej marki, aby podjęte kroki były spójne i pozwalały na skuteczną walkę z nadmiernie wydzielanym sebum. Krem Sevolium to naturalny produkt, który pozwala na walkę z trądzikiem, przetłuszczanie się skóry odraz nadmiernymi zaczerwieniami. Warto korzystać z produktów, naturalnych, które eliminują wszystkie dolegliwości, ponieważ nie narażamy skóry twarzy na działanie wielu szkodliwych substancji.

Wielu producentów oferuje również pełną kurację, która składa się z kilku produktów: maści, serum, kremu, tabletek oraz żeli do mycia. Przed podjęciem działań należy jednak upewnić się, czy dane rozwiązanie będzie przede wszystkim naturalne oraz nieszkodliwe dla naszej skóry. Pełną kurację zapewniają produkty Sevolium na temat których możemy poczytać w internecie.

Jeżeli problem z sebum na twarzy jest wysokorozwinięty, warto skorzystać z opinii i pomocy lekarza specjalisty.  Odpowiednio dobrana kuracji (na przykład) krem regulujący wydzielanie sebum) sprawi, że świecąca się twarz będzie przeszłością, a wydzielanie sebum zostanie zahamowane. Świecenie twarzy można wyeliminować z pomocą odpowiednich kosmetyków.

Objawy rzeżączki

Rzeżączka

Rzeżączka, inaczej określana jako tryper, to choroba przenoszona droga płciową przez bakterię zwaną dwoinka rzeżączki (łac. Neisseria gonorrhoeae). Nazwa bakterii wywodzi się od łączenia się bakterii w parę. Miejsca intymne, odbytnica oraz jama ustna ze względu na panujące w nich warunki (ciepło i wilgotność) stanowią idealne warunki do namnażania się bakterii. Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt płciowy (również analny i oralny)lub korzystanie z tych samych środków higieny osobistej (ręczniki) albo niezachowanie należytej czystości w toalecie (deska klozetowa), a nawet w miejscach publicznych takich jak sauna, pływalnia. Rzeżączka, objawy u mężczyzn mogą pojawić się już po tygodniu od stosunku płciowego i są znacznie bardziej widoczne niż u płci przeciwnej U kobiet początek choroby jest właściwie bezobjawowy lub symptomy są zbieżne z innymi stanami chorobowymi, więc trudno rozpoznać co to rzeżączka. 

Rzeżączka objawy

Rzeżączka narządów płciowych rozpoczyna się w przypadku kobiet od zakażenia szyjki macicy, jednak infekcja bakteryjna może objąć również macicę, jajowody i jajniki. Rzeżączka u mężczyzn rozpoczyna się od zakażenia cewki moczowej. Nieleczona może doprowadzić w skrajnych przypadkach do niepłodności. Rzeżączka po jakim czasie się pojawi jest zależne przede wszystkim od płci. Pierwsze symptomy tej choroby wenerycznej u mężczyzn mogą się pojawić już 3-5  dni po zakażeniu, u kobiet natomiast dopiero po tygodniu lub nawet dwóch tygodniach. Rzeżączka pierwsze objawy u mężczyzn to przede wszystkim ropny, żółty wyciek ze wspomnianej cewki moczowej. Dodatek do moczu w tej postaci oraz ból przy oddawaniu moczu i pieczenie, powinien zaniepokoić każdego mężczyznę i spowodować wizytę u lekarza lub przynajmniej baczne obserwowanie rozwoju sytuacji. Dodatkowo mężczyznom może towarzyszyć ból podczas wzwodu, co również stanowi jeden z symptomów choroby. Rzeżączka u mężczyzn objawy towarzyszące to również: tkliwość najądrzy, obrzęk najądrzy, swędzenie i infekcja okolicy odbytu, zapalenie prostaty, choć symptomy te wraz z gorączką występują znacznie rzadziej niż wspomniane wcześniej. Natomiast u kobiet symptomem świadczącym o zakażeniu są upławy z pochwy, którym równie zmoże towarzyszyć ropna wydzielina, co pozwala stwierdzić kobiecie samodzielnie problem. Często pojawia się także zapalenie szyjki macicy, ale taką diagnozę może wystawić tylko lekarz po odpowiednim badaniu, kobieta wówczas nie odczuwa właściwie żadnych przykrych dolegliwości. Innym symptomem jest zapalenie jajnika, które podobnie, diagnozuje wyłącznie lekarz. Pozostałe symptomy towarzyszące to: ból i pieczenie jak w przypadku mężczyzn, ból w podbrzuszu oraz zaburzenia cyklu miesiączkowego ( objawiające się nieregularnym krwawieniem lub dodatkowym plamieniem pomiędzy cyklami).

Rzeżączka dotyka nie tylko narządy płciowe (zobacz więcej: http://dobrywenerolog.pl/rzezaczka/objawy-rzezaczki/), zmiany pojawiają się również w innych obrębach ciała. Wyróżniana jest rzeżączka w gardle, która najczęściej przebiega bezobjawowo, natomiast jeśli się pojawiają są to zmiany na łukach podniebiennych oraz tylnej ścianie gardła w postaci zaczerwienienia, obrzęku oraz ropieni. Rzeżączka gardła to nie jedyne miejsce objęte zmianami poza narządami płciowymi, do pozostałych  mogą należeć: krew, odbyt, spojówki. Rzeżączka zmiany skórne pojawiają się na dłoniach i stopach po rozsianiu bakterii poprzez krew.

W przypadku podejrzenia rzeżączki bardzo ważne jest żeby wykonać odpowiednie testy potwierdzające zachorowanie. Badanie polega na pobraniu wymazu z pochwy lub wydzieliny z cewki moczowej. Tylko badanie laboratoryjne daje stuprocentową pewność.

Jakimi metodami wyleczyć blizny?

Największy dyskomfort u człowieka może być spowodowany głównie nieregularnymi i przerośniętymi bliznami, które widać. Warto wiedzieć, że blizny mogą stopniowo zanikać, ale jest to długotrwały proces. Z reguły jest tak, że każda blizna po oparzeniu wygląda nieestetycznie, bywa ciemna i trudno się jej pozbyć. Tradycyjne techniki leczenia są różnorodne. Cena nie jest zbyt wysoka, aby usunąć bliznę za pomocą tych metod. Można używać na przykład specjalnych preparatów silikonowych.

Po nałożeniu na blizny po oparzeniu preparatu silikonowego następuje znaczna poprawa. Długość takiego leczenia trwa od kilku do kilku tygodni, w zależności od wielkości i umiejscowienia blizny. Oprócz powyższych metod przydatne jest leczenie chirurgiczne, które wykonuje się w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesne. Warto także zastanowić się nad użyciem do lasera. Taki laser frakcyjny na blizny jest szczególnie skuteczny, co stanowi zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Ale nawet laser nie będzie w stanie całkowicie ich wyeliminować. Należy jednak mieć świadomość, że za usuwanie blizn laserem cena nie należy do najniższych. Ale często bywa tak, że terapia laserem wydaje się w konieczna. Normalne blizny są wynikiem przedłużonego gojenia się ran spowodowanego przez oparzenia. Można je wyleczyć rezorcyną. Niemniej jednak wyleczenie całkowite blizny po oparzeniach nadal stanowi problemem. Konieczne może być także skorzystanie ze specjalnych opatrunków, których trzeba jednak używać kilka razy dziennie.

Te wszystkie zabiegi mogą jednak spowodować nawrót blizn. W niektórych przypadkach dobre wyniki można osiągnąć przez farmakologiczną terapię skóry, np. za pomocą żeli. Ale za usuwanie blizn cena w tych przypadkach nie należy do najwyższych, a ich efekty mogą okazać się skuteczne. Sposób usuwania blizny wybiera się na podstawie tego, czy są głębokie, czy nie. Warto także wiedzieć, że duże blizny wymagają więcej zabiegów, a leczenie może trwać przeszło rok. Lecz całkowite ich usunięcie jest prawie niemożliwe, ale realna jest ogromna poprawa.

Co to jest wazektomia?

Wazektomia to prosta operacja wykonywana w szpitalu lub klinice w przeciągu kilku minut. Małe przewody w mosznie, które przenoszą plemniki, są cięte lub blokowane, więc plemniki nie mogą opuścić ciała i spowodować ciąży. Procedura jest bardzo szybka i niezwykle skuteczna w zapobieganiu ciąży – prawie 100%.

Continue reading →

Właściwa regulacja brwi

Warto w związku z tym wiedzieć, że regulacja brwi nie jest trudnym zadaniem. Można ją z łatwością wykonać samemu. Na popularności zyskuje ostatnio także regulacja brwi u mężczyzn, która bywa wykonywana w ten sam sposób jak u kobiet. Podczas depilacji brwi należy usuwać pojedyncze włoski, które nie pasują kształtu naszej twarzy. Jednakże, jeśli depilujemy sobie brwi, należy starać się każdorazowo odpowiednio wybrać ich kształt. Jeśli mamy kłopot ze zbyt rzadkimi brwiami, może zostać wykona jednocześnie henna i regulacja brwi. Warto jednak wiedzieć, że henna na rzęsy, jak i najlepsza henna do brwi sprawiają, że każda twarz wygląd znacznie korzystniej niż dotychczas. Zdecydowanie najwłaściwiej jest jednak regularnie sprawdzać wygląd brwi regulacja wówczas nie zajmie zbyt dużo czasu. Jak należy wyregulować we właściwy sposób brwi?

Zabieg ten najlepiej zacząć natychmiast po umyciu się. Wtedy skóra jest czysta. Należy na początku za pomocą ołówka zaznaczyć pożądany kontur brwi. Ich wyraźna linia powinna rozciągać się na szerokość oczu. Następnie należy wszystkie włosy poza zaznaczonym obszarem usunąć. Powinniśmy jednak bardzo uważać, aby nie przesadzić, ponieważ zbyt cienkie brwi nie są ładne. Przede wszystkim regulacja brwi męskich musi być wykonywana ostrożnie. Jeśli ma się za bardzo grube brwi, można je wydepilować od dołu. Z pewnością wiele osób chciałoby wiedzieć, ile kosztuje regulacja brwi w salonie piękności? Wydaje się, że dużo bardziej opłacalne byłoby wykonanie tego zabiegu we własnym domu za pomocą odpowiednich narzędzi, które nie są specjalnie drogie. Ale zawsze warto byłoby najpierw skontaktować się z profesjonalną i doświadczoną kosmetyczką, zanim ten zabieg wykonamy, ponieważ regulacja brwi jest bardzo delikatnym oraz czasochłonnym zajęciem, jeżeli nie mamy w tym doświadczenia.