Sposoby na zaczerwienienia na twarzy

      Dbanie o piękny koloryt skóry na twarzy wymaga zabiegów pielęgnacyjnych i przestrzegania pewnych zasad. Należy chronić skórę przed zimnem. Przy suchej, zimnej pogodzie, twarz może ulegać zaczerwieniu cząstki znajdujące się w powietrzu mogą uszkodzić zdrowe warstwy skóry i powierzchnię skóry (o tym więcej tu – Sevolium). Jeśli zabezpieczy się policzki i nos nie będą czerwieniały, gdy dojdzie do zmiany temperatury po wejściu do ciepłego pomieszczenia.

     Kiedy twarz jest wystawiona na zimno, naczynia krwionośne kurczą się, powodując, że skóra staje się biała. Kiedy tylko ktoś wejdzie w cieplejsze miejsce, cała krew spływa z powrotem na twarz, powodując, że skóra staje się zaczerwieniona.

Jak złagodzić zaczerwienienia na twarzy?

W zimę nosić szalik, czapkę wykonane z niedrażniących włókien. Pić wodę i zdrowo się odżywiać. Istnieją pewne zmiany w diecie, które można wprowadzić, aby pomóc w walce z zaczerwienioną twarzą. Nawilżanie skóry, spożywanie żywności, takiej jak marchew, słodkie ziemniaki, jabłka, seler, kokosy, ogórki, melony, brzoskwinie, papaje, szpinak i brokuły zawierają przeciwutleniacze zdolne do nawilżenia skóry od wewnątrz na zewnątrz. Te składniki są także w kremach do cery tłustej.

     Jeśli mocz jest jasnożółty, to znaczy, że organizm jest wystarczająco nawodniony. Jeśli mocz jest skoncentrowany żółty lub pomarańczowożółty, należy pić więcej wody.
Poprzez spożywanie większej ilości wymienionych wcześniej produktów można chronić skórę przed wyschnięciem, gdy jest narażona na zimne powietrze lub inne ciężkie, suche warunki.
Unikać pikantnych potraw, gorących napojów, kofeiny i alkoholu. Takie produkty nasilają objawy zaczerwienienia skóry i tylko pogarszają problem ze stanem skóry.

    Można także zastosować zieloną herbatę na skórę. Zielona herbata ma działanie przeciwzapalne i pomaga zwężać naczynia krwionośne w skórze, co wpływa pozytywnie na kolor skóry. Można umieść kilka saszetek z herbatą lub kilka łyżek herbaty liściastej w naczyniu z wrzącą wodą i zaparzyć. Następnie zanurzyć wacik lub bawełnianą chusteczkę w herbacie i nakładać na twarz. Po zastosowaniu wyżej wymienionych rad z pewnością dasz radę pozbyć się zaczerwienień na twarzy.

   Ekstrakt z nagietka doskonale działa na skórę wrażliwą, szorstką i pękającą, zawarte w nim składniki wpływają na regenerację skóry, niwelując zaczerwienienie. Nagietek znajduje się w kremie o nazwie Sevolium, więc warto mieć go w domu, jeżeli występują takie objawy. Inne substancje znajdujące się w kremie powodują uszczelnienie naczyń włosowatych. Innymi ziołami dobrze wpływającymi na złagodzenie zaczerwienienia twarzy jest rumianek i mięta pieprzowa. Postępuje się z nimi tak ja w przypadku zielonej herbaty.

Rate this post