Depilacja laserowa – Tajemnice depilacji laserowej

Czym jest depilacja laserowa? Jest to metoda trwałego usuwania owłosienia z wybranej części ciała. Usuwanie włosów laserem jest możliwe dzięki wyłapywaniu przez wiązkę melaniny zawartej w łodydze włosa. Służy ona za przewodnik ciepła do cebulki włosa i mieszka włosowego, które zostają podgrzane do temperatury niszczącej je całkowicie. Laserowa depilacja jest jak do tej pory najskuteczniejszą metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Depilacja laserowa miejsc intymnych nie należy do przyjemnych, lecz osiągane rezultaty są warte dyskomfortu. Warto wiedzieć, że depilacja laserowa bikini jest możliwa przez cały rok, ponieważ jest to miejsce, którego nie opalamy nawet w okresie letnim. Niestety laserowa depilacja bikini zostanie domeną kobiet, gdyż u mężczyzn ze względów zdrowotnych jest ona niemożliwa do wykonania.
Ze wszystkich okolic zabiegowych, jest jeszcze jedno miejsce, gdzie depilacje laserowa możemy wykonywać nawet latem. Jest to depilacja laserowa pach. Ponieważ podobnie jak miejsca intymne, nie jest to rejon bezpośrednio narażony na promienie słońca.

Czytaj więcej w placówce depilacji laserowej w Gdyni: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/

  • Clinica Cosmetologica Gdynia
  • ul. Powstania Styczniowego 22/2

  • Telefon: +48 791 600 607

Trochę bardziej ograniczona czasowo jest depilacja laserowa twarzy. Jest to obszar, którego nie mamy sposobności zasłonić przed promieniami słonecznymi. Depilacja laserowa wąsika jest na pewno najszybszym zabiegiem, ponieważ trwa około piętnastu minut. Trochę więcej czasu zajmuje depilacja laserowa brody. Ten zabieg wiąże się także z większym rejonem narażonym na podrażnienia. Laserowa depilacja twarzy wiąże się również z intensywnym zaczerwienieniem tego obszaru, dlatego lepiej nie wykonywać tego zabiegu przed ważniejszymi wydarzeniami.
Depilacja laserowa pleców jest dość czasochłonnym zabiegiem, ponieważ okolica poddawane działaniu lasera jest dość rozległa. Nie trzeba jednakże poddawać depilacji całego obszaru, np. część kobiet boryka się z owłosieniem tylko w okolicy lędźwiowej. Jest to na pewno okolica najtrudniejsza w pielęgnacji zarówno przed jak i po zabiegu.
Depilacja laserowa nóg to prawdopodobnie najpopularniejszy zabieg wykonywany u przedstawicielek płci pięknej. Owłosienie nóg jest niestety dość częstym problemem dla większości kobiet. W czasach, gdy idealnie gładkie ciało stało się obowiązkowym przymiotem kobiet, laserowa depilacja nóg znacznie ogranicza czas i pieniądze, które trzeba by było poświęcić na ten cel do końca życia.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jak się przygotować? Wbrew pozorom usuwanie owłosienia laserem nie wymaga długich i kosztownych przygotowań. Wystarczy by okolica zabiegowa była dokładnie ogolona i czysta, włączając w to nieużywanie jakichkolwiek kosmetyków.

Depilacja laserowa ile zabiegów potrzeba aby cieszyć się perfekcyjnie gładką skórą? Nigdy nie jest to pojedynczy zabieg. Jeśli nie chcemy czuć się zawiedzenia, musimy o tym pamiętać. Depilacja laserowa efekty daje najlepsze od trzeciego zabiegu. Czasem ilość potrzebnych naświetlań wynosi nawet pięć. Dlatego właśnie należy uzbroić się w cierpliwość i pilnować systematyczności.

Czy depilacja laserowa boli? Niestety jest to bolesny zabieg. Na szczęście producenci prześcigają się w wymyślaniu sposobów, aby np. depilacja laserowa okolic bikini była jak najbardziej komfortowa.

Depilacja laserowa DepilacjaVECTUSDepilacja laserowa przeciwwskazania do jej wykonania są raczej nieliczne. Zabiegowi nie mogą się poddać osoby dotknięte chorobą nowotworową lub chorobami skóry. Warto zauważyć, iż ciąża nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem.

Depilacja laserowa cena, jest chyba jej jedynym aspektem, który zniechęca do zabiegu. Wacha się ona od 100,00 zł za wąsik, do 1000,00 zł za całe nogi. Trzeba pamiętać, że zabieg wykonujemy co drugi miesiąc, więc nawet jeśli nie dysponujemy potrzebnym kapitałem w jednym miesiącu, mamy jeszcze drugi. Dlatego właśnie depilacja laserowa opinie ma z reguły pozytywne i coraz szersze grono zwolenników.

5/5 - (4 Głosy)