Informacje o manicure hybrydowym

Każda kobieta marzy o pięknych i zdrowych paznokciach. W dzisiejszych czasach zrobienie perfekcyjnego manicure nie jest problemem dla większości kobiet i nie równa się także z wizytą u profesjonalnej kosmetyczki. Ile kosztuje manicure hybrydowy? – To zależy. Zależy czy robimy u profesjonalisty czy same w domu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów potrzebnych do tego zabiegu a podstawowy zestaw możemy nabyć już za mniej niż 100 zł. Zacznijmy od tego, co to jest manicure hybrydowy.

Czym jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to metoda polegająca na nakładaniu hybrydowych produktów na paznokcie, dzięki czemu paznokcie stają się mocniejsze a lakier nie odpryskuje tak szybko jak w przypadku zwykłych lakierów. Dodatkowym atutem paznokci hybrydowych jest połysk, jaki uzyskuje się po skończeniu zabiegu. Wykonywanie manicure hybrydowego krok po kroku jest banalnie proste.

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Na początku usuwamy skórki, matujemy płytkę blokiem polerskim oraz odtłuszczamy przeznaczonym do tego cleanerem. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy bazę i utwardzamy w lampie przeznaczonej do tworzenia manicure dobranej do naszych potrzeb. Następnym krokiem jest nałożenie wybranego lakieru. Każdą warstwę produktu należy utwardzić.

Kolejnym etapem zabiegu jest nałożenie Topu hybrydowego i oczywiście utwardzenie go pod lampą. Na koniec musimy zmyć warstwę dyspersyjną przecierając paznokieć cleanerem za pomocą wacika bezpyłowego. Po skończonym manicure hybrydowym zostaje tylko nanieść odrobinę oliwki na skórki i śmiało można chwalić się koleżankom efektem naszej pracy.

Istotną kwestią przy tym temacie jest także kwestia ściągania hybryd. Proces tej jest nieco dłuższy niż w przypadku zwykłego lakieru, ale stanowi nieodłączny element manicure hybrydowego. Aby ściągnąć hybrydę  w warunkach domowych potrzebne będą waciki kosmetyczne, aceton oraz folia aluminiowa bądź specjalne klipsy, a także bloczek polerski i metalowe radełko do usunięcia resztek lakieru. Aby łatwiej było zdjąć lakier zaleca się lekkie spiłowanie górnej warstwy. Na tak przygotowany paznokieć nakładamy nasączony acetonem bądź zmywaczem z acetonem wacik i zawijamy w zwykłą folię aluminiową bądź spinamy klipsami. Oczywiście jest to najłatwiejsza i chyba najbardziej popularna metoda ściągania hybryd.

Nie chcesz robić manicure samodzielnie? Odwiedź salon w Gdyni

Oferujemy konsultacje z kosmetologami, specjalistami w swojej dziedzinie. To nic nie kosztuje, pamiętaj tylko, że na darmowe konsultacje też musisz się umówić!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Inne sposoby ściągania hybryd

Dla bardziej profesjonalnych pań, wygodnym rozwiązaniem jest szlifierka. Po wykonaniu tych czynności usuwamy resztki manicure hybrydowego polerką i gotowe. Większość kobiet zaczynających przygodę z hybrydowym manicure zastanawia się czy hybryda niszczy paznokcie. I tak i nie. Dobrze wykonany zabieg pozwala nawet wzmocnić i utwardzić płytkę paznokcia. Oczywiście po częstych zabiegach płytka może ulec uszkodzeniu i stać się bardziej delikatna, ale to też nie jest zasadą. Manicure hybrydowy w niewielu przypadkach może niestety uczulić. Zazwyczaj wystarczy zmiana dotychczasowych produktów na inne. Podsumowując: Manicure hybrydowy to łatwy i w większości przypadków nieszkodliwy zabieg, co prawda potrzebne jest trochę więcej czasu, ale dla błyszczącego efektu i pięknych paznokci chyba warto.

Rate this post