Jak leczyć cellulit?

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej ciała. Inaczej zwany jest pomarańczową skórką. Z medycznego punktu widzenia, to zmiany skórne nazwane lipodystrofią. Gdy cellulit się rozwija, w między czasie dochodzi do włóknienia tkanki łącznej i do nadmiernego przerostu komórek tłuszczowych.  Pomarańczowa skórka widoczna jest gołym okiem – skóra na brzuchu, udach, pośladkach staje się pofałdowana oraz nierówna, po prostu źle wygląda. Obecność cellulitu pogarsza przepływ krwi i przemianę materii. Dodatkowo, woda zaczyna zalegać w organizmie. Związku z poważnymi skutkami istotne jest leczenie cellulitu.

Jak pozbyć się cellulitu?

Redukcja cellulitu jest trudna do osiągnięcia naturalnymi środkami. Istnieją jednak metody lecznicze. Na rynku jest w tej chwili bardzo wiele różnych zabiegów na cellulit, zróżnicowanych zarówno cenowo jak i poziomem skuteczności. Kobiety sięgają po profesjonalne środki, dopiero wtedy, gdy kosmetyki nie spełniają swojej roli.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Metod walki z cellulitem jest wiele. Generalnie zaleca się stosowanie następujących zabiegów:

  1. Jonofereza to usuwanie cellulitu za pomocą sił pola elektrycznego. Wprowadzane są substancje odżywcze działające regulująco, ujędrniająco i przeciwzapalnie. Dzięki jonoferezie unika się zapalenia tkanki łącznej.
  2. Utradźwięki – w opinii większości, bardzo skuteczna metoda w walce z cellulitem. Polega na emitowaniu energii termicznej, a więc ciepła. Dzięki emisji ciepła aplikowane substancje odżywcze lepiej się wchłaniają, a niepożądane komórki tłuszczowe zostają rozbite.
  3. Termoterapia – podczas zabiegu wcierany jest specjalny płyn, który wywołuje mocne ogrzanie tkanek. W konsekwencji poprawia się ukrwienie, dotlenienie, ujędrnienie, uelastycznienie i wzmocnienie skóry.
  4. Masaż antycellulitowy – powinien być wykonywany przez specjalistę. Ręczny masaż rozbija nierówności tłuszczu. Co więcej, poprawia przepływ krwi i samopoczucie pacjentów.
  5. Krioterapia – tzw. Leczenie zimnem. Polega na pozbyciu nadmiernej ilości wody w organizmie. Leczenie zimnem polepsza układ krwionośny i limfatyczny. Dzięki czemu, toksyczne substancje i tłuszcz nie odkładają się w trudnych miejscach.

Ostatnimi laty, ogromną popularnością cieszy się laserowe usuwanie cellulitu. Polega ono na wykorzystaniu lasera i podczerwieni. Wysyłane fale rozbijają grudki tłuszczu. W efekcie skóra jest lekko zaczerwieniona, ale dobrze ujędrniona i uelastyczniona. Obrzęk zanika po kilku godzinach. Rozpoczyna się produkcja kolagenu, odpowiedzialnego za odpowiednią gęstość skóry.

Zobacz również: Krem na cellulit? Czy można pozbyć się cellulitu używając kremu?

5/5 - (4 Głosy)