Jak poradzić sobie z problemem rumienia na twarzy?

Czym jest i jak wygląda rumień twarzy?

Rumień na twarzy to uciążliwa dolegliwość, której nie powinno się mylić z rumieńcem lub skłonnością naczynek na twarzy do rozszerzania się. Rumień twarzy to przypadłość, która charakteryzuje się zaczerwienioną i podrażnioną skórą ze skłonnością do łuszczenia i wyprysków. Często rumień na policzkach idzie w parze z trądzikiem różowatym.

Jaka jest przyczyna powstawania rumienia?

Rumień wywołują następujące czynniki:

  • chemiczne,
  • wirusowe ( rumień może pojawiać się na skutek różnych infekcji),
  • bakteryjne,
  • leki (antybiotyki, salicylany, sulfonamidy, leki przeciwdrgawkowe i inne).

Jak skutecznie walczyć z rumieniem? Sprawdź: http://drkomorowska.pl/arts/jak-walczyc-z-rumieniem-na-twarzy/

Jak wyleczyć rumień na skórze?czerwona twarz od trądziku

W leczeniu rumienia kluczowe jest kompleksowe działanie. Warto zaopatrzyć się w specjalne kremy, które pomogą zniwelować uciążliwe objawy rumieni. Codzienna pielęgnacja jest bardzo ważna, ale niestety nie wystarczy, aby zlikwidować rumień. Żeby skutecznie pozbyć się problemu rumienia warto skorzystać z zabiegów specjalistycznych, jakie obecnie oferuje medycyna estetyczna. Odpowiednią kuracje najlepiej dobierze kosmetolog. Dlatego warto udać się na bezpłatne konsultacje do Clinica Dermatologica, gdzie zostanie przeprowadzony dokładny wywiad i ocena stanu skóry. Na tej podstawie zostanie wybrany najlepszy dla nas zabieg oraz ilość i częstotliwość wizyt.

Jakie zabiegi oferuje medycyna eteryczna na rumień?

  • Quadrostar Pro Yellow – Jest to laserowa metoda, która pomoże skutecznie usunąć rumień u dorosłych. Dzięki niej możemy precyzyjnie zadziałać na źródło problemu, bez podrażniania pozostałych tkanek. Laser skutecznie oddziałuje na naczynka, obkurczając je i powodując zamknięcie.
  • Varilite – Jest to kolejny zabieg wykorzystujący moc lasera. W tym przypadku jest to laser diodowy, który stosowany jest w dwóch wersjach – Varilite 532 nm. i Varilite 940 nm. Jest to metoda całkowicie bezpieczna, działająca na źródło problemu poprzez obkurczanie i zamykanie naczynek.
  • Harmony XL pro Dye-VL – Jest to trzecia innowacyjna metoda pozwalająca pozbyć się problemu rumienia. W tym przypadku działanie lasera jest bardzo skuteczne nawet w przypadkach trudnych do obkurczenia i zamknięcia naczynek. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, również w przypadku bardzo wrażliwej cery.
5/5 - (14 Głosów)