Karboksyterapia na włosy

Karboksyterapia jest zabiegiem odmładzający, który wykorzystuje dwutlenek węgla. Coraz więcej gabinetów kosmetycznych ma go w swojej ofercie, ponieważ zabieg ten wskazany jest przy cellulicie, bruzdach, braku jędrności skóry, nadmierzę tkanki tłuszczowej, rozstępach, workach pod oczami, kurzych łapek, zmarszczek oraz przy wypadania włosów. Dzięki karboksyterapii można w szybki i bezinwazyjny sposób usunąć niedoskonałości ciała oraz problemy związane ze skórą głowy i włosami. Zabieg ten wykorzystywany jest przez medycynę estetyczną w celu wymodelowania sylwetki. Najczęściej jednak karboksyterapia stosowana jest w celach lecznicach, w przypadku zaburzeń krążenia łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej oraz owrzodzenia żylakowego.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym n śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla. Zabieg wykonuje się za pomocą precyzyjnego urządzenia wyposażonego w niewielką igłę, co pozwala na przeniknięcie dwutlenku węgla do okolicznych tkanek. Dzięki karboksyterapii na włosy dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i przyśpieszenia procesu tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. W miejscach, w których został podany dwutlenek węgla, dochodzi do zwiększenia przepływu krwi, a więc komórki skóry zostają dotlenione oraz odżywione. Skutkiem jest także zoptymalizowanie mikrokrążenia oraz symulacja kolagenu nadającego skórze naturalną jędrność i sprężystość. Obecnie karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod pozwalających na rewitalizację skóry.

Karboksyterapia w leczeniu łysienia – trycholog poleca?

Na wpadanie włosów narzeka coraz więcej kobiet i mężczyzn w coraz to młodszym wieku. Przerzedzająca się fryzura odbiera uroku, co rzutuje na pewność siebie. Dzięki aplikacji dwutlenku węgla w chorobowe zmienione miejsca na owłosionej skórze głowy, można zahamować proces wypadania włosów, a ponadto skutecznie pobudzić włosy do wzrostu. Wzmożona produkcja kolagenu sprawia, że skóra staje się pogrubiona oraz bardziej sprężysta. Pacjent może liczyć na wygładzenie powierzchni skóry i ujędrnienie jej. Dzięki karboksyterapii dochodzi do poprawienia syntezy kolagenu, co wpływa na gęstość skóry i poprawę jej wyglądu.

Czy karboksyterapia jest przeznaczona dla każdego?

Zabieg karboksyterapii na włosy jest bezbolesny oraz szybki, a na satysfakcjonujące efekty nie trzeba długo czekać. Okazuje się jednak, że nie każdy może pozwolić sobie na przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu. Przeciwskazaniem jest ciąża, laktacja, stany zapalne skóry, zakażenia grzybicze, choroby z autoagresji, aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne, opryszczka, ciężkie niewydolności narządowe. Bardzo istotne jest, aby stawiać tylko na sprawdzone gabinety i doświadczone osoby, które wykonują karboksyterapię, dzięki czemu można liczyć na prawidłowo wykonany zabieg, który poprawi urodę i pomoże uporać się z problemami włosowymi.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Zabieg polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek czystego dwutlenku węgla za pomocą specjalnego urządzenia Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort na skutek wprowadzenia gazu, który ustępuje po około pięciu minutach. Objawem może być lekko uwypuklony obszar poddany zabiegowi, który szybko znika. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

5/5 - (1 Głos)