Modelowanie twarzy

Grawitacja ma wpływ na wszystko co znajduje się na Ziemi. Dzięki niej przedmioty „przyczepione” są do podłoża, spadają na dół, a nie latają cały czas w powietrzu. Niestety dotyczy to też skóry człowieka, co jest widoczne z upływem lat. Szczególnie widać to na twarzy, która poddana grawitacji spada robi się coraz dłuższa, wiotka i wyraźnie widać na niej objawy starzenia. Dlatego też ludzie, a zwłaszcza kobiety szukają coraz to nowszych sposobów na odmładzanie twarzy.

Tylko jak odmłodzić twarz skutecznie i na długo? W sklepach mnóstwo jest kosmetyków zapewniających „natychmiastowe odmłodzenie i poprawę jakości skóry”. Niestety większość z nich nie działa tak jak powinna albo na rezultaty trzeba czekać wiele miesięcy. To z powodu działania tylko na wierzchniej powłoce skóry. Kosmetyki nie mają w zasadzie szansy wpłynąć na komórki znajdujące się głęboko pod skórą, a to przecież one tak naprawdę definiują stan twarzy. Alternatywą jest skorzystanie z zabiegów u kosmetologa.

Wykonywane tam są zabiegi na modelowanie twarzy w taki sposób aby stała się odmłodzona, świeża i pełna energii. W końcu kto nie chciałby wyglądać wciąż młodo i nie mieć ani jednej zmarszczki? Na pewno jest wiele takich ludzi.

 

Jednym z takich zabiegów jest laser na twarz. Dla przykładu Palomar Emerge – laser frakcyjny. Działa on w głęboko umieszczonych tkankach skóry pobudzając je do regeneracji. To oznacza, że organizm zaczyna produkować kolejne włókna kolagenu, które z biegiem lat przestają istnieć, i elastyny. Dzięki temu skóra twarzy wydaje się bardziej napięta i gęsta. Drugim tego typu zabiegiem jest laser Harmony XL pro NIR. Uzyskuje się z niego takie same efekty chociaż w inny sposób. W tym przypadku temperatura głęboko znajdujących się w skórze tkanek podnoszona jest do mniej więcej 40’C. Włókna kolagenowe kurczą się i zmuszają organizm do produkowania nowych.

 

Takie zabiegi gwarantują lifting twarzy widoczny już po pierwszym razie. Kilka takich serii, a skóra powróci do zdrowego i młodego wyglądu.

5/5 - (1 Głos)