Naturalne sposoby na łupież pstry – leczenie ziołami

Plamki na skórze ramion, klatce piersiowej i skórze głowy mogą być objawem łupieżu pstrego. Jest to dość częsta dolegliwość, którą wywołują drożdżaki rodzaju Malassezia. Nieestetycznym, jasnym plamom może towarzyszyć łuszczenie się naskórka i świąd. Nie należy ignorować tych objawów i koniecznie zasięgnąć porady dermatologa. Domowe sposoby na łupież pstry wspomagają leczenie, czasem jednak stosowane samodzielnie nie wystarczą.  

Ziołolecznictwo może się okazać skuteczną bronią ze wstydliwym problemem, jakim jest łupież pstry leczenie naturalne może być uzupełnieniem terapii naturalnymi lekami. W szczególnych wypadkach może być jedyną formą terapii.

Jakie zioła są skuteczne w tym wypadku?

Stosujemy zioła ograniczające łojotok i przetłuszczenie, które są pożywką dla grzybów. Skuteczne są substancje wykazujące właściwości przeciwgrzybicze i bakteriobójcze.

Szampony z dziegciem stosujemy aby zminimalizować łojotok, który sprzyja rozmnażaniu się grzybów. Ocet jabłkowy wykazuje właściwości grzybobójcze. Roztworem octu jabłkowego z wodą można przecierać zakażone miejsca, wcierać go w skórę głowy. Bardzo skuteczny w walce w łupieżem pstrym jest olejek z drzewa herbacianego. Dodawany do maści czy w formie kompresów złagodzi zainfekowane miejsca, ma także działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Jego skuteczność znana jest od wieków.  Z domowej apteczki warto wykorzystać także cynamon i kurkumę. Mają silne działanie zwalczające grzyby. Kurkuma jest także bogata w wiele substancji dobrze wpływających na skórę, przywraca właściwy kolor zmienionych chorobą plamom. Wśród sposobów na łupież pstry leczenie ziołami i innymi naturalnymi składnikami jest skuteczne, a skutki takich kuracji są długotrwałe.

Każdą terapię zwalczającą łupież pstry (domowe leczenie) może uzupełnić o delikatną formę pielęgnacji podrażnionej skóry. Warto stosować preparaty z aloesem, rumiankiem, propolisem.

Kiedy chcemy pokonać łupież pstry to leczenie naturalne jest najbezpieczniejsze. Jednak skuteczne będzie jedynie wtedy, gdy będziemy regularni i konsekwentni. W przeciwnym przypadku pozostałe na skórze grzyby zaczną znów się rozmnażać i problem powróci.

4.7/5 - (23 Głosy)