Objawy chorób kardiologicznych

Objawy chorób serca są dosyć charakterystyczne. Dlatego też, zwykle, gdy coś się dzieje z sercem, chory zdaje sobie z tego sprawę. Warto pamiętać, że choroby serca zawsze należy traktować bardzo poważnie. Dlatego też, gdy tylko zauważymy u siebie jakiekolwiek objawy choroby kardiologicznej, miejscem do którego powinniśmy się udać jest poradnia kardiologiczna. Jeśli natomiast mamy objawy zawału, czy jakieś inne poważne objawy, trzeba koniecznie od razu wezwać karetkę, aby jak najszybciej trafić do szpitala. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w zasadzie każda choroba kardiologiczna stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjenta.

Objawy chorób serca

Jeśli istnieje jakiś problem dotyczący naszego serca, jednym z pierwszych objawów jaki zaobserwujemy będą nieustanne duszności. Oczywiście, każdy nie raz doświadcza duszności. Ma to miejsce zwykle po jakimś ciężkim wysiłku. Jednakże, gdy duszności pojawiają się po wykonaniu niezbyt męczącej dla normalnego człowieka czynności ,czy też kompletnie bez powodu, oznacza to, że powinniśmy udać się do poradni kardiologicznej.

Innym częstym objawem problemów z sercem jest kołatanie serca. Jeśli regularnie obserwujemy u siebie kołatania, może to oznaczać, że mamy arytmię serca. Tym nie mniej, równie dobrze kołatania serca mogą pojawiać się wtedy, gdy jesteśmy zestresowani. W takiej sytuacji nie jest to objaw żadnej poważnej choroby. Tym nie mniej, jeśli zauważymy u siebie kołatania serca, to znak, że naszym sercem powinna zająć się poradnia kardiologiczna.

poradnia kardiologiczna gdansk

Trzecim najpopularniejszym objawem chorób kardiologicznych jest ból w klatce. Objaw ten budzi wśród ludzi szczególny niepokój. Okazuje się jednak, że krótkotrwały ból w klatce nie musi wcale oznaczać żadnych dużych problemów. Dopiero, gdy ból nie ustępuje przez kilkanaście minut, lub gdy jest on szczególnie uciążliwy, możemy zacząć się obawiać, że właśnie dostaliśmy zawału.

Jeśli chodzi o objawy chorób serca, są one szczególnie problematyczne z tego względu, że bardzo często samo pojawienie się objawów może spowodować pogorszenie stanu zdrowia pacjenta. Dlaczego takie zjawisko ma miejsce? Otóż dlatego, że jedną z głównych przyczyn chorób serca jest stres. Objawy choroby kardiologicznej, takie jak duszności czy ból w klatce sprawiają często, że pacjent zaczyna obawiać się o swoje życie. Innymi słowy, pacjent zaczyna się w takiej sytuacji stresować. Konsekwencją stresu jest natomiast wzmożone wydzielanie kortyzolu, a w konsekwencji bardzo często pogorszenie stanu zdrowia. Dlatego też, tak ważne jest, aby nawet w sytuacji wystąpienia poważnych objawów choroby spróbować zachować spokój.

5/5 - (3 Głosy)