Odpowiednia dieta podczas grypy jelitowej

Okres wiosny, jesieni i zimy to czas, w którym najwięcej dzieci w przedszkolu choruje na tak zwaną grypę jelitową. Jest to bardzo popularna choroba, którą mogą się zarazić także dorośli. Zatem jak można zarazić się popularną „jelitówką” oraz czy można się szybko z niej wyleczyć?

Niestety grypą żołądkową, popularnie nazywaną także grypą jelitową lub też „jelitówką”, możemy się zarazić praktycznie wszędzie. Jest to choroba, która przenosi się drogą kropelkową, a także przez skórę człowieka. Zatem jeżeli mieliśmy w przeszłości kontakt z chorym lub też niedokładnie umyliśmy ręce, możemy być zarażeni. Zatem jak się z tej choroby wyleczyć?

Leczenie grypy żołądkowej

Niestety wciąż nie wynaleziono odpowiedniego środka, który pomógłby w walce z chorobą jelitową. Chorym nie pozostaje nic innego, jak odpowiednia dieta, dzięki której można pozbyć się biegunki oraz wymiotów. Tego typu choroba, jak już wcześniej wspomniano, dotyka także dzieci. Choć nie jest ona groźna, to właśnie najmniejsi pacjenci są najbardziej narażeni. Zatem w jaki sposób walczyć z grypą jelitową?

Dieta przy grypie żołądkowej

Niezależnie od tego, czy na grypę jelitową choruje mały pacjent lub też dorosły człowiek, najważniejsza jest właściwa dieta oraz jej przestrzeganie. Dieta przy grypie jelitowej odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ pozwala zahamować wymioty oraz biegunkę, a także poprawić samopoczucie chorego. Zatem, co jeść przy grypie żołądkowej?

Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie powinniśmy spożywać pokarmów tłustych oraz ciężkostrawnych dań. Z naszej diety powinniśmy wyeliminować również produkty, które zawierają dużą ilość cukru, a także napoje gazowane oraz alkohol.

Odwodnienie przy grypie żołądkowej

W pierwszym dniu grypy żołądkowej bardzo wielu lekarzy zaleca głodówkę. Dzięki temu, iż nie spożywamy żadnych pokarmów, nie potęgujemy wymiotów, ani biegunki. Jednak należy mieć świadomość, że organizm jest bardzo wyczerpany, z tego powodu warto dużo leżeć. Jednak pomimo tego, że nie spożywamy pokarmów, powinniśmy pamiętać o systematycznym piciu wody. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku dzieci, które mogą bardzo szybko się odwodnić. Takie odwodnienie jest bardzo groźne dla organizmu, często z tego powodu konieczna jest wizyta w szpitalu i podłączenie do kroplówki chorego. Jak można zauważyć, grypa żołądkowa może być niebezpieczna, zwłaszcza dla najmłodszych, jednak dzięki odpowiedniemu postępowaniu możemy temu zapobiec (więcej o tym tutaj: http://grypazoladkowa.net.pl/).

Podczas kolejnych dni choroby możemy wprowadzić do naszej diety sucharki lub też suchą bułkę. Zaleca się również spożywanie kleików ryżowych, a także kaszki manny. Jednak te dania możemy wprowadzić do naszej diety jedynie wtedy, gdy biegunka nie będzie bardzo silna. Również bardzo wielu specjalistów zaleca spożywanie ciemnych owoców. Należą do nich między innymi czarne jagody oraz czarne porzeczki, ponieważ w swoim składzie zawierają barwniki antocyjanowe, które hamują biegunkę. Przez następne dni choroby możemy wprowadzać kolejne potrawy.

Jak można zauważyć, dieta przy grypie żołądkowej jest bardzo ważna. Dzięki niej możemy bardzo szybko powrócić do formy, a także zapobiec odwodnieniu organizmu. Jeżeli zachorujemy, warto zwracać szczególną uwagę na jedzenie przy grypie żołądkowej.

Rate this post