Ostuda – powiedz stop przebarwieniom!

Ostuda inaczej nazywana melanodermią to charakterystyczne plamy powstające na skórze. Jeśli na twarzy w okolicy podbródka, policzków, czoła i górnej wargi zaobserwowałaś specyficzne plamy w kolorze szarym bądź brązowym, koniecznie powinnaś skonsultować się ze specjalistą. Ostuda jest odporna na domowe sposoby takie jak sok z cytryny, maseczka z ogórka czy papka z sody oczyszczonej. Ostuda na twarzy zniknie pod wpływem skutecznych zabiegów, nie warto więc tracić czas na wybielające maseczki czy inne domowe specyfiki.

Ostuda – dlaczego powstaje?Ostuda - melasma

Ostuda powstaje pod wpływem wielu czynników, które negatywnie wpływają na stan naszej skóry. Bardziej podatne na występowanie ostudy są kobiety – często występuje też u nich ostuda ciążowa, która spowodowana jest zmianami hormonalnymi w organizmie. Negatywny wpływ na naszą skórę ma także promieniowanie słoneczne, dlatego najlepiej jest chronić skórę specjalnymi kremami, a także nie narażać się na intensywne działanie słońca. Ostuda może także powstać przez leki hormonalne w tym bardzo często przy przyjmowaniu środków antykoncepcyjnych.

Ostuda – leczenie – 3 specjalistyczne zabiegi

Leczenie ostudy przebiega najbardziej skutecznie po zastosowaniu zabiegów przeprowadzonych w profesjonalnych gabinetach.

  • Pierwszym z zalecanych przez dermatologów zabiegiem jest Harmony. To działanie podejmowane z użyciem lasera frakcyjnego, który wnika głęboko w skórę i wywołuje powstawanie mikrouszkodzeń, dzięki którym skóra się regeneruje, powstają także nowe włókna kolagenowe. Dzięki zabiegowi przebarwienia na twarzy odejdą w zapomnienie.

  • Drugim polecanym sposobem są zabiegi Dermamelan/Cosmelan. Aby pozbyć się problemu, jakim są przebarwienia na skórze można wybrać jeden z tych zabiegów. Dermamelan może wykonać kosmetolog, jednak Cosmelan wymaga wykwalifikowanego dermatologa. Kosmetolog nakłada na zmienioną skórę specjalny preparat, który spłukiwany jest dopiero po kilku godzinach przez pacjenta w domowym zaciszu. Po zabiegu należy wklepywać w leczone plamy od słońca krem otrzymany od kosmetologa.

  • Kolejnym krokiem może być także zastosowanie chemicznego peelingu. Ostuda zostanie zredukowana kwasem migdałowym, pirogronowym, salicylowym albo glikolowym, będzie on dobrany indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta, brane będą pod uwagę takie czynniki jak rodzaj cery. Najmocniejszy jest kwas glikolowy, dla skóry wrażliwej wybrany zostanie np. kwas pirogronowy.

Ostuda – efekty zabiegów

Na efekty zabiegów, na problem jakim jest ostuda, trzeba poświęcić trochę czasu. Pierwsze rezultaty zostaną zaobserwowane już po tygodniu, jednak całkowite zadowolenie nastąpi dopiero po kilku miesiącach.
Ostuda – powiedz stop przebarwieniom!
5 (100%) 5 głosów