Salon kosmetyczny – zalety zabiegów w salonie

W dzisiejszych czasach, kiedy na każdym kroku dominuje pośpiech i piękno, korzystanie z usług gabinetów kosmetologicznych stało się bardziej popularne niż jeszcze kilka lat temu. Medycyna estetyczna wciąż się rozwija a liczba gabinetów nieustannie rośnie, oferując przy tym coraz szerszy wachlarz dostępnych zabiegów do pielęgnacji całego ciała, twarzy, dłoni i stóp. Wybór jest ogromny, a wszystko uzależnione od potrzeb przyszłych klientek.

Zabiegi dostępne w w gabinetach kosmetologicznych

Życie w ciągłym biegu sprawia, że nie zawsze starcza czasu na właściwe zadbanie o ciało czy urodę. Dzięki wizytom w gabinecie na dłużej można zachować piękny i młody wygląd. Do tej pory większości gabinety kosmetologiczne kojarzyły się wyłącznie z przebijaniem uszy, manicurem czy regulacją brwi. Jednak tak naprawdę oferta tego typu punktów usługowych jest znacznie szersza. W salonie kosmetycznym możemy bowiem skorzystać z solarium, a nawet relaksującego masażu. Zabiegi proponowane przez wyszkolony personel pomogą pozbyć się zmarszczek, uporać się z trądzikiem, poprawić elastyczność i jędrność skóry, usunąć zrogowaciały naskórek, wygładzić blizny a nawet zmniejszyć widoczność przebarwień.

Zobacz też: Salon kosmetyczny Gdańsk – Clinica Cosmetologica

Oto najczęściej spotykane spotykane, ale i wykonywane zabiegi w salonach kosmetologicznych to:

1. Manicure

Manicure to tradycyjny, ale również jeden z najchętniej przeprowadzanych zabiegów pielęgnacji dłoni i paznokci. Nie jest to jednak wyłącznie klasyczne malowanie paznokci, zabieg dotyczy znacznie szerszego spektrum. Manicure przez wielu uważany jest za sztukę pielęgnacji i stylizacji paznokci, choć z praktycznego punktu widzenia nie jest czymś specjalnie trudnym. Regularne piłowanie paznokci, wycinanie skórek i nawilżanie płytki paznokcia pozwalają na zawsze pozbyć się efektu nieestetycznych dłoni. Na dokładnie przygotowanej płytce paznokcia można później położyć lakier lub przyozdobić paznokieć modnymi aplikacjami.

2. Pedicure

Wbrew pozorom pedicure to nie tylko ładne paznokcie, ale również dokładna pielęgnacja powierzchni całej stopy i pięt, by były estetyczne i gładkie. Zabieg wymaga cierpliwości i regularnych zabiegów, żeby efekty były zadowalające i długotrwałe. Systematyczne ścieranie naskórka, piłowanie paznokci i nawilżanie skóry pomaga utrzymać stopy w doskonałej kondycji. Pedicure warto jest wykonywać co 3-4 tygodnie, a dzięki częstym zabiegom można uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, jak chociażby wrastające paznokcie, zarastanie skórek czy popękane, żółte pięty.

3. Depilacja laserowa

Zalecana jest osobom z tendencją do wrastających włosków, tworzenia stanów zapalnych. Zabieg ten nie tylko usuwa włosy, ale również w pewien sposób leczy skórę. Niewątpliwie największą zaletą depilacji laserowej jest całkowite pozbycie owłosienia w wybranych miejscach na ciele, jednak żeby efekty były zadowalające i trwałe (na kilka najbliższych lat) zaleca się korzystanie z serii zabiegów.

4. Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest jedną z najskuteczniejszych metod depilacji. Efekty zabiegu są trwalsze głównie dlatego, że podczas zabiegu włos nie jest usuwany jedynie z powierzchni, ale również z cebulką. Rozgrzany wosk dociera głęboko, więc jest w stanie usunąć włos wraz z korzeniem. Zabieg oczywiście trzeba powtórzyć, ale odrastanie włosów trwa długo, a włosy stają się cieńsze i coraz rzadsze.

5. Zabiegi na twarz

Dostępnych zabiegów na twarz jest aktualnie całe mnóstwo. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, rodzaju cery i przede wszystkim problemu, jakiego pacjentka chce się pozbyć. Najczęściej stosowane i jedne z najskuteczniejszych zabiegów na twarz to:

  • mikrodermabrazja – stosowane przede wszystkim u osób zmagających się z trądzikiem, ale również u osób z poszarzałą i zmęczoną cerą. Celem zabiegu jest oczyszczenie skóry z wszelkich zanieczyszczeń, odmłodzenie jej i spłycenie zmarszczek. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, choć dla lepszych rezultatów stosuje się serie zabiegów;
  • laser – bardzo popularny zabieg, przeprowadzany zazwyczaj u osób walczących z przebarwieniami, na przykład w wyniku działalności słońca. Sam zabieg z kolei polega na wysyłaniu pod skórę wiązki lasera, który trafiają w nagromadzony tam barwnik. Występujące na skórze plamki ciemniej jeszcze bardziej i dopiero po kilku dniach odchodzą razem ze złuszczającą się skórą. Laser pomaga również poprawić kondycję skórę i pokonać drobne zmarszczki;
  • mezoterapia igłowa – zabieg polega na wstrzykiwaniu igiełką do mezoterapii małych dawek koktajli witaminowych, mieszanek na bazie medycznego kwasu hialuronowego, a nawet wyłącznie samego kwasu. Zabieg pozwala osiągnąć gładką, napiętą i świeżo wyglądającą skórę, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, choć zaleca się wykonywanie ich w serii;
  • peeling kawitacyjny – jest to zabieg głęboko oczyszczający. Działa podobnie, jak mikrodermabrazja z tą różnicą, że jest łagodniejszy dla skóry, a co za tym idzie może być wykonywany na skórze każdego typu. Dzięki peelingowi dochodzi do złuszczenia martwych komórek naskórka, usprawnia się również krążenie, przez co skóra po takiej kuracji jest zdecydowanie lepiej dotleniona;
  • wampirzy lifting – jest to dość nowy rodzaj zabiegu, który ma na celu przede wszystkim usprawnienie produkcji kolagenu i naczyń krwionośnych. Polega na pobraniu od pacjentki osocza bogatopłytkowego. Następnie materiał umieszcza się w specjalnych probówkach i umieszcza w tzw. wirówce, która miesza krew. Potem płytki krwi oddzielane są od pozostałych substancji i zagęszczone w osoczu. Tak uzyskany koncentrat wstrzykuje się tuż pod skórę.

6. Zabiegi na ciało

Gabinety kosmetologiczne posiadają aktualnie bardzo szeroki zakres usług dotyczący zabiegów na całe ciało. Od kuracji wyszczuplających, antycellulitowych, a kończąc nawet na depilacji. Zabiegi odchudzające oferowane przez salony kosmetologiczne oparte są głównie na zaawansowanej technologii ukierunkowanej na redukcję otyłości miejscowej. Ponadto terapie tego typu stymulują produkcję kolagenu, przez co skóra staje się bardziej jędrna i gładka. Innym chętnie wybieranym zabiegiem są masaże. Gabinety oferują masaże relaksacyjne, ujędrniające czy chociażby masaż bańką chińską. Klientki chętnie korzystają również z zabiegów ujędrniająco-modelujących lub zabiegów kosmetologicznych wspomagających walkę z rozstępami.

7. Peelingi i kwasy kosmetyczne

Profesjonalny peeling, czyli oczyszczanie kwasami to zabieg, którego zamierzeniem jest oczyszczenie skóry. Osłabiają wiązania między komórkami martwej warstwy skóry i pozwalają do jego złuszczenia. Dzięki temu skóra nie tylko pozbawiona jest martwych komórek, ale przede wszystkim zanieczyszczeń i wszelkich bakterii. Odtykają się pory, a skóra staje się gładka i świeża. Ponadto zdecydowanie lepiej wchłania dostarczane jej wraz z kosmetykami substancje odżywcze. Niestety peelingi z użyciem kwasów kosmetycznych sprawiają również, że skóra staje się podatniejsza na podrażnienia.

Zabiegi kosmetyczne nie mają określonej grupy odbiorców. Z usług salonów korzystają zarówno ludzie młodzi, jak i dojrzalsi, kobiety oraz mężczyźni. Różni się tylko rodzaj preferowanego zabiegu. Młodzi klienci korzystają zazwyczaj z zabiegów, które wspomagają walkę z trądzikiem i rozszerzającymi się porami, z kolei osoby dojrzałe chętniej wybierają zabiegi odmładzające, aby skóra odzyskała młody i ładny wygląd. Ważne jest, że podczas pierwszej wizyty powinna zostać przeprowadzona konsultacja, która pozwoli na indywidualne dopasowanie właściwej kuracji, pozwalającej osiągnąć upragnione rezultaty.

Rate this post