Trycholog – dowiedz się co może wyczytać z włosów

Dla wielu osób nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym borykają się od lat. Przyczyny łysienia mogą mieć różne podłoże, takie jak na przykład zmiany hormonalne czy nieodpowiednia dieta. Jednak aby zdiagnozować dlaczego wypadające włosy są naszą bolączką, warto wybrać się do trychologa. Trycholog nie jest lekarzem, ale specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem skóry głowy oraz włosów. Od dermatologa różni go to, że zajmuje się tylko tymi dwoma obszarami, jednak w sposób bardzo kompleksowy.

Wypadające włosy? Jest na to sposób!

To trycholog odpowie nam co na wypadanie włosów będzie najlepszym rozwiązaniem oraz wykona takie badania jak trichogram oraz trichoskopia. Może zalecić nam przyjmowanie określonych suplementów diety bądź zabieg taki jak iniekcja wzmacniająca włosy, tzw. mezoterapia skóry głowy. Trycholog pomoże nam również dobrać odpowiednie kosmetyki właściwe dla naszej skóry oraz włosów i podpowie jak wzmocnić włosy osłabione, łamliwe oraz wypadające.

Jak wygląda wizyta u trychologa

Wizyta u trychologa powinna być poprzedzona umyciem włosów. Warto jednak wiedzieć, że na włosach nie powinno być żadnych kosmetyków takich jak np. żel czy lakier. Jest to bardzo istotne, gdyż obklejone kosmetykami włosy nie będą stanowiły odpowiedniego dla trychologa materiału do przeprowadzenia badań specjalistycznych. Specjalista bada nie tylko nasze włosy ale również skórę głowy. Badanie włosów odbywa się za pomocą trichogramu. Czym jest trichogram? To nic innego tylko analiza wypadających włosów pod mikroskopem. Najpierw trycholog pobiera próbki włosów z pięciu miejsc na głowie, a następnie szczegółowo analizuje czy w ich strukturze są jakieś nieprawidłowości. Trichogram wykonywany jest zawsze w przypadku, kiedy przyczyny wypadania włosów diagnozuje się u kobiet.

Trichoskopia natomiast polega na szczegółowej analizie stanu skóry głowy za pomocą dermatoskopu. Istnieją dwa wskazania do wykonania trichoskopii:

  • nadmierne wypadanie włosów
  • łysienie

Podczas badania wykonywane są zdjęcia, które przesyłane są do analizy w specjalistycznym instytucie. Wynik badania możemy odebrać po miesiącu od dnia jego wykonania. Warto wiedzieć, że nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Mezoterapia skóry głowy i jej skuteczność

W pierwszej kolejności należy poznać wskazania do wykonania zabiegu, jakim jest mezoterapia skóry głowy.

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii skóry głowy jest nadmierne wypadanie włosów spowodowane nieodpowiednią dietą, problemami z układem krążenia oraz hormonalnym, ciążą oraz nadwyrężającym kobiecy organizm okresem karmienia piersią, permanentnym stresem, łysieniem androgennym, łysieniem plackowatym i rozlanym – mówi specjalista z zakresu trychologii.

Podczas mezoterapii używa się cienkiej igły, którą wprowadza się bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo oraz wstrzykuje się liczne substancje odżywcze. Zestaw substancji, którymi odbywa się ostrzykiwanie dobierany jest indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ specjalista używa niezwykle cienkiej igły. W skrajnych przypadkach można zastosować znieczulenie miejscowe. Mezoterapia trwa pół godziny, a pierwsze efekty jej działania zauważymy po kilku tygodniach. Jest to bardzo skuteczna metoda walki z wypadającymi włosami. Zabieg powtarzany jest kilkukrotnie i eliminuje wypadanie włosów przyczyny ich osłabienia oraz powoduje widoczny odrost.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

  • ciąża
  • laktacja
  • miesiączka
  • aktywna choroba nowotworowa
  • zażywanie leków antyzakrzepowych
  • cukrzyca
  • infekcje skóry
Trycholog – dowiedz się co może wyczytać z włosów
5 (100%) 26 głosów