Zabiegi na zmarszczki

Zmarszczki potrafią dać się we znaki, psują wygląd, a przez to również i samopoczucie. Z biegiem lat stają się też coraz poważniejszym problemem. Kremy mogą trochę pomóc, ale efektywność ich działania to indywidualna sprawa każdego użytkownika. Kiedy nie przynoszą widocznych rezultatów, warto rozważyć bardziej profesjonalne zabiegi kosmetyczne na zmarszczki. Do najpopularniejszych należą te wykonywane na bazie kwasu hialuronowego oraz z wykorzystaniem lasera.

Laser na zmarszczki

Medycyna od dawna wykorzystuje lasery, chociażby w zabiegach chirurgicznych czy okulistycznych, które z powodzeniem redukują liczbę zmarszczek np. na czole. W ostatnich latach na popularności zyskują one właśnie w kosmetologii. Usuwanie zmarszczek laserem ma bowiem sporo zalet. Przede wszystkim jest bezbolesne, a także daje bardzo dobre, i co równie istotne, długotrwałe efekty. Co prawda takie zabiegi na ogół wykonuje się w cyklu kilku powtórzeń, ale rezultaty widoczne są przez wiele miesięcy, a nawet i lat. Laser na zmarszczki nie wymaga standardowego znieczulenia, najczęściej skórę smaruje się delikatnym kremem znieczulającym. W czasie zabiegu niektórzy pacjenci odczuwają pewien dyskomfort, łagodzi się go między innym nawiewem chłodnego powietrzna. Przed i po zabiegu nie można stosować peelingów oraz innych zabiegów, na przykład botoksu.

Kwas hialuronowy redukuje zmarszczki

Substancja ta występuje w ludzkim organizmie naturalnie. Kwas hialuronowy odpowiada między innymi za wiązanie wody, przez co wpływa na nawilżenie skóry. Niestety wraz z wiekiem jego poziom spada, przez co skóra staje się bardziej sucha i podatna na uszkodzenia oraz osłabienie włókien. Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest obecnie bardzo popularne. Jako naturalny związek jest on bowiem bezpieczny dla człowieka. Wprowadza się go za pomocą igły bądź kaniuli, a następnie masuje skórę, rozprowadzając preparat wzdłuż zmarszczek. Zabieg jest raczej bezbolesny, choć podobnie jak w przypadku lasera stosuje się wcześniej kremy znieczulające. Bardzo dobrze wypełnia zmarszczki na czole, ale można go stosować także na inne partie twarzy. Efekty są naturalne, najlepiej widoczne po upływie około miesiąca.

5/5 - (4 Głosy)