Co zrobić w przypadku zachorowania na nowotwór?

Obecnie bardzo wiele osób jest nieustannie zapracowanych, a przede wszystkim zabieganych. Nie mamy na nic czasu, nawet na to, aby dokładnie zatroszczyć się o własne zdrowie. Z tego powodu często dowiadujemy się o chorobie, jednak jest już za późno. Najczęściej sytuacja wygląda tak w przypadku różnego rodzaju nowotworów, z powodu których na świecie umiera prawie połowa chorych na tą chorobę. Zatem co zrobić, jeżeli również i my zachorujemy? Gdzie powinniśmy szukać pomocy?

Poradnia Chirurgii Onkologicznej GdańskWarto dokładnie obserwować swoje ciało. To my jesteśmy jego właścicielami i znamy go jak nikt inny. Z tego powodu jeżeli zauważymy na nim jakąś niepokojącą zmianę, powinniśmy udać się do lekarza. Jednak nowotwory często przebiegają bezobjawowo. Czasem zdarza się, iż tylko jesteśmy osłabieni, co często bagatelizujemy. A to może być już pierwszy symptom choroby. Zatem gdzie powinniśmy się udać, jeżeli zachorujemy?

Przede wszystkim jak najszybciej należy udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. To właśnie ten specjalista dokładnie określi, czy przedstawione przez nas objawy mogą sugerować, iż jest to nowotwór. Również należy pamiętać, iż to właśnie ten lekarz skieruje nas na dalsze badania. Bez skierowania niestety często nie jesteśmy w stanie nic zrobić.

Czytaj: http://zapaleniepluc.net.pl/artykuly/coraz-czesciej-odwiedzane-poradnie-chirurgii-onkologicznej/

Najbardziej popularnym miejscem, do którego udają się pacjenci ze zmianami nowotworowymi jest poradnia chirurgii onkologicznej. To właśnie w tym miejscu często są wycinane różnego rodzaju nowotwory. Należy mieć świadomość, iż mogą one wystąpić na naszym ciele w bardzo różnych miejscach. Tego typu zmiany atakują przeważnie jamę brzuszną, czyli nasz żołądek, a także jelito grube. Również może pojawić się nowotwór tarczycy lub też nowotwór piersi, z którym walczy bardzo wiele kobiet. Wyróżnia się także nowotwór płuc oraz klatki piersiowej. Jednak jak już wcześniej wspomniano, mogą być one w różnych miejscach. Jeżeli jest taka możliwość, chirurg onkolog podejmuje się wycięcia takich zmian. Warto pamiętać, iż wycięciu ulegają także tkanki, które znajdują się wokół zmiany, aby nowotwór nie rozprzestrzenił się dalej.

Zobacz: Chirurg Onkolog w Lifemedica Gdańsk

Jednak zanim nastąpi operacyjne usuwanie nowotworu, często jeszcze w poradni chirurgii onkologicznej przeprowadzane są specjalistyczne badania. Chorzy, w zależności od umiejscowienia nowotworu, poddawani są badaniom takim jak między innymi ultrasonografia, a także mammografia, jak i również biopsja czy też tomografia. Są to niezwykle skuteczne badania, dzięki którym onkolog dokładnie wie, w jakim miejscu znajduje się nowotwór w ciele pacjenta i w jaki sposób można sobie z nim poradzić.

Coraz więcej osób odwiedza poradnie chirurgii onkologicznej. W niektórych miastach bardzo ciężko się jest do nich dostać, ponieważ kolejki są tak duże, iż na wizytę trzeba bardzo długo czekać. W przypadku wielu chorych każda minuta jest bardzo ważna, ponieważ w ostatnich stadiach choroba postępuje bardzo szybko i nie zawsze udaje się lekarzom uratować chorego. Jednak warto pamiętać, iż my, jako pacjenci możemy za pomocą systematycznych badań zapobiec tej chorobie.

Zadbaj o swoje zdrowie z serwisem http://zdrowykredens.net.pl/

5/5 - (3 Głosy)