Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to trwała metoda redukcji niechcianego owłosienia na ciele, wykorzystująca profesjonalne urządzenia emitujące światło o określanej długości fali. Światło to pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych; na drodze zjawiska selektywnej fototermolizy dochodzi do zniszczenia komórek macierzystych mieszków włosowych i obumarcia włosa. W czasie około dwóch – trzech tygodni po zabiegu włoski wypadają. Jednak nie wystarczy jednorazowe przeprowadzenie zabiegu. Wynika to z podatności jedynie włosków w fazie wzrostu na działanie światła lasera. Stąd konieczność kilkukrotnego powtórzenia zabiegu w określonych odstępach czasu. Ilość wymaganych zabiegów (4 – 6) zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, rodzaju włosów i skóry oraz oczekiwań pacjenta względem efektu końcowego zabiegu. Obecnie najskuteczniejszym narzędziem do depilacji laserowej jest diodowy laser Vectus.

Na czym polega wyjątkowość lasera Vectus?

Depilacja laserowa Vectus to skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta zaklęte w jednym urządzeniu. Możliwość zindywidualizowania zabiegu poprzez analizę zawartości melaniny w skórze (system Skintel) sprzyja ogromnej efektywności zabiegu, z jednoczesnym jego bezpieczeństwem. Znaczna wydajność zabiegu może być osiągnięta dzięki wykorzystaniu energii światła odbitego od skóry – dzięki temu już jeden impuls światła lasera skutecznie usuwa duże ilości włosków. Natomiast zaawansowany system chłodzący z głowicą ze szkła szafirowego skutecznie znieczula, czyniąc zabieg komfortowym dla pacjenta. Kilkukrotne powtórzenie zabiegu gwarantuje pozbycie się niemal 95% owłosienia, a ewentualnie odrastające włoski są niewidoczne, jasne i cienkie. Po skończonej serii zabiegów warto wykonywać tzw. zabieg przypominający co 1 – 2 lata.

Jak przygotować skórę do zabiegu depilacji laserowej Vectus?

Podstawą przygotowania do zabiegu depilacji laserowej jest konsultacja lekarska w celu wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, z których najistotniejsze to ciąża i laktacja, cukrzyca, epilepsja, łuszczyca, bielactwo czy infekcje skórne. Po zakwalifikowaniu po zabiegu należy zadbać o odpowiednią kondycją skóry – jej nawilżenie, brak podrażnień różnymi metodami depilacji domowej czy peelingami chemicznymi. Bardzo istotne jest odstawienie leków fotouczulających: retinoidów, antybiotyków, nagietka, dziurawca na 4 tygodnie przed zabiegiem. Dzień przed zabiegiem należy ogolić skórę, a w dniu zabiegu niewskazane jest stosowanie jakichkolwiek kosmetyków na skórę.

Jakiej pielęgnacji potrzebuje skóra po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa Vectus to bardzo bezpieczna metoda depilacji, jedynym efektem ubocznym jest delikatne zaczerwienienie lub obrzęk skóry, utrzymujący się przez kilka – kilkanaście godzin. W tym okresie wymagane jest szczególnie delikatne traktowanie skóry, jej nawilżanie oraz noszenie luźnej, nieobcierającej odzieży. Niewskazane jest stosowanie wysuszających mydeł oraz podrażniających kosmetyków na bazie alkoholu. Przez około 4 tygodnie po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i stosować ochronę przeciwsłoneczną. Nie należy także sięgać o leki światłouczulające ani korzystać z sauny, basenu, gorących kąpieli czy innych metod depilacji.

Depilacja laserowa w Gdańsku – Gdzie można ją wykonać laserem VECTUS?

Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski
Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
tel. +48 791 604 604

więcej: Depilacja laserowa Vectus w Gdańsku – http://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

Komu polecany jest zabieg depilacji laserowej Vectus?

Z zabiegów depilacji laserowej korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą pozbyć się zbędnego owłosienia. Chęć wyeliminowania włosków podyktowana jest względami estetycznymi i higienicznymi. Zabieg może objąć następujące obszary ciała: twarz (broda, wąsik), okolice bikini, nogi, ramiona i przedramiona, plecy, klatka piersiowa, brzuch, pośladki czy pachy. Depilacja laserowa Vectus pozwala uniknąć codziennego, czasochłonnego usuwania niechcianego owłosienia domowymi metodami, wspomaga także leczenie hirsutyzmu, czyi nadmiernego owłosienia typu męskiego u kobiet.

Zobacz jak wygląda ten zabieg na Youtube: Vectus Gdańsk – Depilacja laserowa

Depilacja laserowa
5 (100%) 2 głosów