Leczenie nadmiernego wypadania włosów – zacznij już dziś

Nazwę „trychologia” możemy zaobserwować jako występującą coraz częściej. Czym tak naprawdę jest? To dziedzina nauki zajmująca się diagnozą oraz leczeniem chorób skóry głowy i włosów. Sama nazwa pochodzi z języka greckiego, gdzie trikhos oznacza po prostu „włos”. Warto wspomnieć, że trycholog to nie lekarz, ale wysoko wykwalifikowany specjalista posiadający kompleksową wiedzę z zakresu chorób skóry głowy i włosów. Wypadanie włosów, przyczyny ich osłabienia oraz nadmierna łamliwość to zagadnienia, z którymi trycholog spotyka się a co dzień. Dzięki ogromnej wiedzy oraz zastosowaniu nowoczesnych metod diagnostycznych jest w stanie pomóc w każdym problemie z włosami oraz skórą głowy.

Trycholog  – wskazania do odbycia wizyty

Terapia u trychologa
Zapisz się na wizytę w gabinecie trychologicznym
 • nadmierne wypadanie włosów
 • duże płaty łupieżu, nie dające się zwalczyć ogólnodostępnymi kosmetykami oraz domowymi sposobami
 • łojotok skóry głowy
 • każde zaczerwienienie skóry głowy
 • niepokojące krostki na głowie
 • uporczywe swędzenie skóry głowy

Podczas pierwszej wizyty trycholog pyta pacjenta m.in.o przebyte choroby, przyjmowane leki, prowadzony tryb życia oraz stosowaną dietę. Specjalista zapoznaje się również szczegółowo z dokumentacją medyczną dostarczoną przez pacjenta, oczywiście jeżeli wizyta u trychologa była poprzedzona innymi konsultacjami specjalistycznymi. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, przechodzi do kolejnego etapu, jakim jest badanie włosów.

Podczas wizyty trycholog może przeprowadzić trichoskopię, trichogram oraz biopsję skóry głowy. Trichoskopia to oglądanie skóry głowy pacjenta przy użyciu dermatoskopu oraz wykonanie serii zdjęć, które są wysyłane do specjalistycznej analizy. Na wynik badania czekamy zazwyczaj miesiąc. Trichogram natomiast to zabieg inwazyjny, który polega na pobraniu około stu włosów z różnych miejsc na głowie oraz ich obejrzeniu pod mikroskopem. Biopsja z kolei polega na pobraniu fragmentu skóry z głowy pacjenta. Jest najbardziej inwazyjnym zabiegiem diagnostycznych przeprowadzanym przez trychologa, ale w przypadku podejrzenia występowania chorób skóry głowy, bywa niezbędna. Aby poznać przyczyny łysienia pacjent musi poczekać około 30 dni. Jest to czas niezbędny do zanalizowania pobranych próbek włosów oraz skóry.

Badania problemów ze skórą głowy możemy odbyć chociażby pod adresem:

dr Trycholog Gdynia
Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

 • zmiany hormonalne
 • długotrwały stres
 • nieprawidłowa dieta
 • stosowanie niektórych leków
 • nieprawidłowa pielęgnacja
 • urazy mechaniczne włosów

Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele. W swojej codziennej praktyce obserwuję jednak bardzo często, że nieprawidłowa dieta oraz nieustające życie w biegu, a co za tym idzie, w stresie, mają ogromny wpływ na stan włosów moich pacjentów – mówi sprawdzony specjalista trychologii.

Innowacyjne metody w walce o zdrowe włosy

Obecnie trycholog ma do dyspozycji szeroką gamę zabiegów, które może zaproponować pacjentowi aby wypadające włosy przestały być jego problemem. Specjalista podpowie również jak wzmocnić włosy. Zatem co na wypadanie włosów jest skuteczne? Każda terapia powinna być zindywidualizowana i dostosowana do potrzeb oraz oczekiwań konkretnego pacjenta. Warto jednak wskazać na niezwykle nowoczesne metody leczenia, m.in. takie jak:

 • mezoterapia skóry głowy – zarówno igłowa jak i bezigłowa stanowi skuteczną metodę walki z nadmiernym wypadaniem włosów oraz łysieniem.  Polega na podaniu podskórnym bądź śródskórnym substancji odżywczych bądź osocza bogatopłytkowego
  oraz
 • terapia UVA/UVB/PUVA – polega na naświetlaniu promieniowaniem UV skóry głowy i pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów w przypadku łysienia, cienkich i słabych włosów oraz nadmiernego wypadania włosów
5/5 - (40 Głosów)