Depilacja laserowa – co trzeba wiedzieć o zabiegu?

Depilacja laserowa proponowana jest kobietom chcącym na stałe uzyskać efekt gładkiego ciała. W grę wchodzą: depilacja laserowa bikini, nóg, pach, pleców, brzucha, pośladek, wąsika i innych problemowych miejsc. Co trzeba wiedzieć o laserze przed podjęciem decyzji?

Co ile zabieg depilacji laserowej?
Okolica zabiegowa Ile zabiegów? Co ile tygodni?
Pachy 6-8 4
Plecy 6-8 10
Nogi 6-8 6

DEPILACJA LASEROWA MA WIELE ZALET

Depilacja laserowa jest bardzo praktyczna. Już po pierwszej dawce lasera widać satysfakcjonujący efekt, a 4-6 powtórzeń w odstępach kilku tygodni mogą sprawić, że uzyska się efekt całkowicie trwałego wygładzenia ciała. Depilacja laserowa pozwala zaoszczędzić czas poświęcony goleniu domowymi sposobami, ale też jest wyrazem troski o zdrowie – zranienia, podrażnienia czy zapalenie mieszków włosowych będą przeszłością.

Na zabieg decydują się kobiety, które chcą zwiększyć pewność siebie, podnieść samopoczucie i osiągać nowe, wyznaczone cele. Depilacja nie jest jedynie kwestią estetyki, ale i psychiki – silne i zmotywowane do życia kobiety, wybierają laser.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

DEPILACJA LASEROWA – PRZECIWWSKAZANIA, KTÓRE ZAPOBIEGAJĄ SKUTKOM UBOCZNYM

Depilacja laserowa przeciwwskazania wyróżnia po to, by u pacjentów nie pojawiły się reakcje niepożądane, a stan zdrowia nie uległ pogorszeniu.
Depilacja laserowa pach, pleców czy pozostałych części ciała nie powinna być wykonywana u osób:

 • z przewlekłymi lub tymczasowymi stanami zapalnymi skóry.
 • leczonych aktualnie antybiotykami.
 • leczonych aktualnie dawkami hormonów zastępczych.
 • z nadwrażliwością skóry objawiającą się w postaci wysypek, zaczerwienień czy blizn.
 • w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

„Nawet jeśli wykluczymy siebie z grupy przeciwwskazań, ważna jest jeszcze osobista konsultacja z lekarzem” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Poza dokładną analizą przeciwwskazań, zwróćmy uwagę na pielęgnację po zabiegu. Zaleca się stosowanie kremów i balsamów z:

 • panthenolem.
 • kofeiną.
 • naturalnymi wyciągami z roślin.
 • kwasem hialuronowym i askorbinowym.

Im mniej chemicznych substancji, tym lepiej nie tylko dla ciała, ale także wszystkich narządów wewnętrznych. Parabeny, silikony, SLSY czy formalin to tylko część sztucznie wytwarzanych składników, które przy dłuższej perspektywie stosowania niszczą naturalną barierę ochronną skóry, alergizują i mogą niekorzystnie przeniknąć wgłąb organizmu.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – SKUTEK STANDARDOWEGO GOLENIA

Wrastające włoski są problemem, gdy:

 • regularnie usuwamy owłosienie maszynką lub depilatorem elektrycznym.
 • cienkie włosy nie mogą przebić się przez skórę.
 • w efekcie podrażniania skóry, staje się ona szorstka.
 • nie stosujemy dobrej pielęgnacji nawilżającej po goleniu.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? FAKTY NA TEMAT ZNIECZULENIADepilacja laserowa pach

Problem tego czy depilacja laserowa boli jest dla niektórych kobiet wyznacznikiem decyzji. Nie jest to dobre, ponieważ ostatecznie trzeba liczyć się z indywidualnym odczuwaniem reakcji lasera. Działająca głowica porusza się po różnych miejscach ciała i na jednych będzie bardziej odczuwalna, na innych mniej.

Specjaliści nie stosują znieczulenia, ponieważ jest ono uważane za niepotrzebne. Nie oznacza to, że laserowa depilacja wiąże się wyłącznie z komfortem. Dyskomfort jest naturalny, ale nie uciążliwy. Sam zabieg może trwać zaledwie kilkanaście minut, dlatego tym bardziej warto się na niego zdecydować. Taki czas może zaproponować np. laser Vectus.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – POPULARNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ

Laser do depilacji Vectus budzi zainteresowanie między innymi ze względu na połączenia technologiczne (Advanced Contant Cooling, Skintel, Photon Recycling), skuteczność, bezpieczeństwo, szybkość działania, długość fali (810 nm). Model jest uważany za jeden z najlepszych na świecie, ponieważ może być dostosowywany do wielkości depilowanego miejsca i zastosowany przy praktycznie każdym typie owłosienia i kolorze skóry. Jakość sprzętu potwierdzono certyfikatem FDA.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE PODSUMOWUJĄCE

Pacjenci podsumowująco odpowiadają na pytanie o to jaka jest depilacja laserowa. Opinie dotyczą najczęściej:

 • wygody – według większości pacjentek można na stałe zapomnieć o goleniu i każdego dnia doceniać komfort gładkiej skóry.
 • bezpieczeństwa – dzięki rozmowom ze specjalistami, poddanie laserowi jest gwarancją jakości i zachowania pełnego zdrowia.
 • chęci do życia – depilacja laserowa daje pewność siebie, a ta z kolei prowadzi do większej aktywności i lepszego samopoczucia.
 • większego powodzenia u płci przeciwnej – gładkie ciało jest atrakcyjne i pomaga zbudować lepsze życie towarzyskie.
 • nowych wyzwań – marzenia o regularnym pływaniu lub swobodnym plażowaniu podczas wakacji są już do zrealizowania bez szukania wymówek!
5/5 - (6 Głosów)