Skuteczne leczenie domowe żylaków odbytu

Żylaki odbytu to problem, który może przytrafić się każdemu z nas niezależnie od wieku, czy płci. Niestety oprócz niekwestionowanego dyskomfortu oraz bólu związanego z niniejszym zaburzeniem, pacjenci również odczuwają poczucie wstydu i boją się skonsultować z lekarzem. Poniżej przedstawimy wam kilka faktów o chorobie żylaków odbytu, a ponadto wymienimy skuteczne sposoby leczenia hemoroidów.

Żylaki odbytu – co to jest?

Żylaki odbytu to choroba znana również, jako hemoroidy. Możemy wyróżnić cztery stadia zaawansowania niniejszego zaburzenia. W pierwszym stadium, stan patologiczny widoczny jest jedynie w badaniu anoskopowym. W drugim stadium, pojawiają się takie objawy jak, wydostawanie się części hemoroidów na zewnątrz odbytu podczas oddawania stolca. Trzecie stadium, jest podobne do drugiego z tym, że po wypadnięciu hemoroidy nie powracają samoistnie na swoje miejsce. W czwartym stadium, pojawiają się poważne dolegliwości, takie jak obrzęki i przekrwienia.

Żylaki odbytu – leczenie chirurgiczne

Większość pacjentów dotknięta ostatnim stadium zaawansowania choroby niestety często musi podjąć się leczenia chirurgicznego. Do najczęstszych zabiegów mających na celu zwalczenie niniejszego problemu zalicza się: operację Whithada, operację Milligana – Morgana, operację Longo , Parksa, Fergusona oraz selektywne podwiązywanie naczyń.

Wszystkie niniejsze metody mają na celu zapobieżenie rozwoju bardzo poważnych powikłań, na przykład: anemii, zapalenia bakteryjnego i owrzodzeń.

Żylaki odbytu – domowe sposoby leczenia

Leczenie chirurgiczne nie jest jednak metodą konieczną w przypadku wcześniejszych stadiów choroby hemoroidalnej. Do metod leczenia domowego możemy zaliczyć stosowanie wszelkiego rodzaju maści oraz tabletek. Zbawienne skutki przynosi również stosowanie odpowiedniej diety bogatej w błonnik, która ułatwia wypróżnianie. Ważne jest wprowadzenie dużej ilości ruchu do swojej codzienności. Za jedną z najczęstszych przyczyn powstawania żylaków odbytu, uznaje się siedzący tryb życia. Kolejnym z domowych sposobów leczenia niniejszego zaburzenia, jest sporządzenie odpowiednio przygotowanego naparu z ziół. Jednym z zalecanych produktów są zioła Procto Vitale, które wykazują wysoką skuteczność w walce z hemoroidami odbytu.

Jeśli jednak uważasz, że Twoje objawy utrzymują się zbyt długo lub odczuwasz w związku z nimi niepokój, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu, który pomoże Ci ustalić odpowiednie postępowanie lecznicze.

Rate this post