Czy zioła na zaparcia pomogą?

Zioła mają cudowną moc. Różne rodzaje ziół mają różne właściwości, a odpowiednio zaparzane mogą pomóc dosłownie na wszystkie dolegliwości. I tak na przykład zioła na zaparcia mogą pomóc w prosty sposób pozbyć się tej przykrej dolegliwości.

Zioła na zaparcia można kupić w formie ekspresowych saszetek lub też typowych ususzonych ziół (więcej o nich przeczytasz w artykułach na tej stronie – http://naturalne-oczyszczanie.pl/category/rady/). Są bardzo popularne – można je dostać w aptece lub też w sklepie spożywczym. Jeżeli więc ktoś zastanawia się jakie zioła na zaparcia będą najlepsze dla niego, może wypróbować babkę płesznik. Jej nasiona ze względu na dużą zawartość śluzu mają działania przeczyszczające. Są jednak bezpieczniejsze od herbatek o działaniu przeczyszczającym gdyż śluz dodatkowo chroni błonę przewodu pokarmowego, osłaniając ją (te składniki posiada m.in Fibra Vitale. Podobnie działa także len, który można nie tylko jako wywar, ale także można go dodawać do sosów czy sałatek. Nie wiesz, jak to zrobić w domu? Doczytaj do końca.

Świetny na zaparcia jest także rzewień. Reguluje on działanie przewodu pokarmowego. Rzewień pomaga także podczas wzdęć. Nie wolno go jednak stosować przez dłuższy czas gdyż może doprowadzić do utraty elektrolitów co może być niebezpieczne dla zdrowia.

Wśród mam bardzo popularny jest koper włoski, który często podają małym dzieciom podczas bólów brzuszków. Jednak pomoże on także osobą dorosłym, zwłaszcza podczas wzdęć.

Szakłak amerykański także jest świetnym rozwiązaniem podczas problemów z oczyszczanie jelit z toksyn. Ma łagodne przeczyszczające działanie. Dodatkowo także usprawnia działanie układu pokarmowego.

Czarny bez pomoże na zaparcia, dzięki swojemu przeczyszczającemu działaniu. Dodatkową jego zaletą jest także to, że oczyszcza organizm, jest więc świetnym pomysłem zażywanie go od czasu do czasu, po to aby oczyścić organizm co także jest bardzo ważne.

Należy pamiętać, że niektórych ziół na zaparcia nie powinno się używać przez dłuższy okres czasu. Uważać także na zioła powinny kobiety w ciąży jak i karmiące piersią. W tym wyjątkowym stanie warto najpierw skonsultować się z lekarzem prowadzącym, gdyż niektóre zioła mogą źle wpływać na płód czy niemowlaka.

Rate this post