Usuwanie zaskórników

Zaskórniki to bardzo powszechny problem. Powstają one na skutek zapchania się gruczołów łojowych. Ma o miejsce, gdy skóra produkuje za dużo łoju wtedy zrogowaciałe komórki zapychają gruczoły. Mogą to również powodować niektóre składniki kosmetyków. Najczęściej spotykany problem to zaskórniki na twarzy jednak czasami występują również zaskórniki na plecach. Zaskórniki możemy podzielić na białe i czarne. Białe zaskórniki (otwarte) są jasne, nie widzimy ich końcówki ponieważ umiejscowione są głębiej pod skórą. Natomiast czarne zaskórniki (zamknięte) znajdują się przy samej skórze. Mają czarny kolor na skutek kontaktu sebum z powietrzem. W obu przypadkach walka z zaskórnikami wygląda tak samo.

Na rynku dostępne są przyrządy do samodzielnego usuwania zaskórników lub niektórzy decydują się na wyciskanie zaskórników. Metody te nie prowadzą do rozwiązania problemu, a ponadto mogą prowadzić do pojawienia się stanów zapalnych, pozostawiać przebarwienia, a nawet blizny. Laserowe usuwanie zaskórników to również nie najlepsza metoda. Nie jest możliwe skuteczne usuwanie zaskórników za pomocą lasera. Najskuteczniejszym rozwiązaniem są zabiegi mające na celu usuwanie zaskórników.

Acnelan

Celem zabiegu jest walka z trądzikiem oraz głębokie oczyszczenie skóry. Jest to doskonały zabieg dla osób które z trądzikiem, któremu towarzyszą zaskórniki. Stosowane preparaty oparte są na kwasach, dlatego zabieg w zasadzie działania jest podobny do zabiegów z kwasami.

Kwasowy peeling na zaskórniki

Jest skutecznym rozwiązaniem na zaskórniki na twarzy (zaskórniki na policzkach, nosie, czole czy zaskórniki na brodzie).Kwasy wnikają w głębsze warstwy skóry, oczyszczają ujścia gruczołów łojowych. Takie działanie nie tylko usuwa zaskórniki, ale także zapobiega ich ponownemu pojawieniu się.

Peeling kawitacyjny

Wykorzystywane do zabiegu ultradźwięki mają na celu usunięcie zanieczyszczeń także z wnętrza porów. Podczas zabiegu pozbywa się nadmiaru sebum oraz martwych i zrogowaciałych komórek.

Mikrodermabrazja

Pomoże oczyścić cerę ze zrogowaciałego naskórka. Jest to rodzaj mechanicznego peelingu, wykonywany przy pomocy głowicy pokrytej diamencikami. Ścierają one naskórek, który zasysany jest przez specjalną pompę.

Najlepsze efekty przy usuwaniu zaskórników dadzą specjalistyczne zabiegi, których uzupełnieniem powinna być odpowiednia pielęgnacja skóry, w tym peelingi.

Rate this post