Depilacja laserowa Gdynia: usuwanie włosków Laserem Vectus

Depilacja laserowa to rodzaj fotodepilacji, w której zbędne owłosienie usuwane jest za pomocą wiązki światła lasera. Skoncentrowana wiązka promieniowania laserowego przenika głęboko w skórę niszcząc cebulkę włosa. Energia wytworzona przez laser jest pochłaniana przez cebulkę włosa, a konkretnie przez barwnik włosa czyli melaninę. Następuje zamiana energii lasera na energię termiczną, która nieodwracalnie niszczy cebulki włosa. Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana osobom które mają tendencję do wrastania włosów i tworzenia się stanów zapalnych. Zabieg laserowej depilacji trzeba powtarzać kilkukrotnie ponieważ promienie lasera niszczą głównie włosy znajdujące się w fazie wzrostu, nie produkujących melaniny lub produkujących ją w niewielkich ilościach. Poznaj tajniki Lasera Vectus – najlepszego urządzenia do depilacji laserowej!

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej Vectus?

Zabieg depilacji laserowej pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia z wybranych okolic, jednak wymaga odpowiedniego przeprowadzenia. Bardzo ważna jest konsultacja u kosmetologa poprzedzająca zabieg, ponieważ kosmetolog jest zobligowany aby właściwie ocenić rodzaj skóry i włosów aby odpowiednio dobrać siłę promieniowania laserowego. Kosmetolog również ma za zadanie ocenić czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Warto pamiętać, aby na miesiąc przed planowanym zabiegiem unikać opalania się oraz zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry, by uniknąć podrażnień. Ponadto, opalona skóra zawiera w sobie dużo melaniny, która ma zdolność pochłaniania promieniowania lasera. Nie należy również stosować samoopalaczy. Tydzień przed planowanym zabiegiem nie wolno używać kremów do depilacji ani stosować kremów z witaminą A,C, kwasami owocowymi oraz izotretionoiną. Na kilka dni przed zabiegiem warto zrezygnować z preparatów złuszczających, peelingów, perfum, dezodorantów oraz makijażu.

Depilacja laserem – najlepsza metoda usuwania włosków!

Sam zabieg określany jest jako niebolesny, w zależności od miejsca powodujący lekki dyskomfort. Osoba poddająca się zabiegowi depilacji laserowej może odczuwać dyskomfort w postaci mrowienia lub kłucia ale przeważnie nie powoduje on bólu. Podczas zabiegu nie stosuje się również żadnego znieczulenia, a głowice lasera są wyposażone w nawiewy chłodzące które niwelują ból. Dopuszczalne jest również przykładanie zimnych okładów.

Laser Vectus - depilacja laserowa ciała i twarzy

Po zabiegu depilacji laserowej skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona. Warto więc po tego rodzaju zabiegu zadbać o komfort naszej skóry. Należy nosić luźne, przewiewne ubranie. Nie należy skóry przegrzewać ani stosować żadnych kosmetyków. Skórę należy myć wodą z delikatnym mydłem lub specjalnym preparatem łagodzącym podrażnienia. Jeśli podrażnienie jest duże można zastosować maść z pantenolem. Włosków, które będą odrastać po zabiegu pod żadnym pozorem nie należy wyrywać pęsetą ani depilatorem. Można użyć do depilacji zwykłej maszynki.

Depilacja laserowa Vectus w Gdyni

Depilacja laserowa vectusgdynia.plZabieg depilacji laserowej należy powtarzać kilkukrotnie jednak już po pierwszym zabiegu obserwuje się zahamowanie odrastania 30% włosków, a regularne powtarzanie zabiegu daje niemal 100% gwarancje pozbycia się niechcianego owłosienia.

Zabieg możesz wykonać w gabinecie kosmetologicznym w Gdyni, gdzie wyjątkowi specjaliści z zakresu kosmetologii zadbają o Twój komfort i najlepsze efekty.

Wystarczy, że zapiszesz się na wizytę:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg, który pozwala zaoszczędzić czas marnowany na ciągłe usuwanie owłosienia tradycyjnymi metodami oraz pieniędze, ponieważ trwałe usunięcie włosków pozwala na rezygnację z depilacji w przyszłości. Warto dodać że zabieg ten jest szczególnie zalecany osobom, u których występują podrażnienia po depilacji zwyczajowymi metodami. Dla osób z nadmiernym owłosieniem występującym w skutek zaburzeń hormonalnych lub innych chorób depilacja laserowa może okazać się prawdziwym lekarstwem poprawiającym jakość życia.

 

5/5 - (4 Głosy)