Krem Na Rozstępy – Jak Skuteczny Naprawdę Może Być?

Rozstępy mogą pojawić się na skórze praktycznie w każdym wieku. Są jednak stany i okresy w życiu, które szczególnie predysponują do pojawienia się tych nieestetycznych smug. Należą do nich ciąża, okres dojrzewania oraz wszelkie stany z szybkim wzrostem tkanki tłuszczowej lub mięśniowej.

Jeśli istnieje ryzyko pojawienia się rozstępów warto zatem zadbać o odpowiednią profilaktykę, które uchroni skórę przed pękaniem i uszkodzeniami.

Do jednych z najlepszych nieinwazyjnych sposobów na rozstępy należy zaliczyć kremy.

Jak skuteczny jest krem na rozstępy?

strialys jest bezpieczny dla kobiet w ciąży
Strialys jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Można powiedzieć, że jest to najbardziej skuteczna metoda zapobiegania rozstępom w warunkach domowych. Działanie kremów opiera się na wspomaganiu funkcjonowania tkanki skórnej. Dzięki temu, że poprawiają jej jędrność, elastyczność oraz nawilżenie, są w stanie skutecznie zapobiegać pojawianiu się uszkodzeń i w dalszej kolejności rozstępów.

Preparaty kosmetyczne cechują się niezwykle dużym bezpieczeństwem, dlatego mogą być stosowane nawet przez kobiety w ciąży. Dodatkowo kremy na rozstępy są tanie w porównaniu do zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Dlatego z powodzeniem mogą być stosowane przez każdego jako długotrwałą profilaktykę przeciw rozstępom.

Za skutecznością kremów przemawia również fakt, że są one wykorzystywane w leczeniu powstałych już uszkodzeń. W pierwszej kolejności na skórze pojawiają się czerwone linie, które świadczą o reakcji organizmu na zerwane włókna w skórze. Stosując w tym momencie dobry balsam na rozstępy możliwe jest ich całkowite wyeliminowanie. W przeciągu kilku tygodni skóra ulega regeneracji przez co nie wytwarza się widoczna blizna i nieestetyczna smuga przestaje być widoczna.

Skuteczny krem na rozstępy to…

Taki preparat, który charakteryzuje się nie tylko dużą skutecznością, ale i bezpieczeństwem. W profilaktyce i leczeniu rozstępów konieczne jest stosowanie kremu przez co najmniej kilka tygodni. Dlatego używany preparat nie powinien podrażniać ani uczulać skóry. Jednym z takich kremów jest .

Jego skład to 100% naturalnych substancji, które wspomagają procesy regeneracyjne skóry, a także poprawiają jej stan ogólny, zapobiegając uszkodzeniom i rozerwaniom w wyniku rozciągania. Konkurencyjne preparaty bardzo często zawierają sztuczne substancje, których zadaniem jest zwiększenie objętości produktu, co wpływa nie tylko na obniżenie ceny, ale także na skuteczność danego kosmetyku. Składniki takie jak emulgatory, sztuczne barwniki, silikony wpływają dodatkowo na podrażnienie i wysuszenie skóry. Jak wiemy doskonale z przyrody, wysuszone rośliny znacznie łatwiej ulegają zniszczeniu, niż ich zdrowe odpowiedniki.

Warto także podkreślić, że w kremie znajdują się również takie składniki jak ekstrakt z bluszczu pospolitego, które znacznie poprawiają wchłanianie pozostałych substancji aktywnych. Pozwala to na znaczne poprawienie efektywności kremu, co przekłada się na szybciej widoczne rezultaty.

Jakie składniki powinien zawierać dobry krem na rozstępy?

Po pierwsze każdy krem na rozstępy powinien zawierać jak największą ilość składników pochodzenia naturalnego. Reagują one bardzo dobrze z tkanką skórną. Są dla niej dobrze przyswajane i nie podrażniają ją.

Po drugie kremy na rozstępy powinny zawierać substancje, które działają:

  • nawilżająco – ekstrakt ze świecznicy groniastej, dipalmitynian hydroksyproliny
  • wzmacniająco – ekstrakt z bylicy bożego drzewka, ekstrakt z żeń-szenia właściwego
  • korzystnie na mikrokrążenie – kofeina, ekstrakt z kociego pazura, ekstrakt z ruszczyka kolczastego
  • ujędrniająco – ekstrakt z bluszczu pospolitego, proteiny jedwabiu

Tylko kompleksowe połączenie substancji o różnych działaniach może przynieść zadowalające efekty w walce z rozstępami

Czy krem na rozstępy to dobra metoda profilaktyki?

Widać, że dobre kremy na rozstępy na piersi oraz brzuch i uda mogą skutecznie zapobiegać uszkodzeniom włókien skórnych. Stosują regularnie preparaty dwa razy dziennie przez kilka tygodniu znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia rozstępów w ciąży, czy w okresie dojrzewania.

5/5 - (1 Głos)