Depilacja twarzy woskiem – skuteczna metoda na pozbycie się wąsika

Depilacja twarzy to nadal wstydliwy temat dla wielu z nas. Delikatny kobiecy wąsik zazwyczaj nie przykuwa uwagi, jednak zdarza się, że niechciane włoski stają się ciemne i gęste przypominając z czasem męski zarost. Odpowiedzią na tę dolegliwość jest depilacja woskiem. To jedna z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia z twarzy. Rozgrzany wosk dociera głęboko do korzenia włosa i zastyga. Energicznie oderwany usuwa włos wraz z cebulką, dzięki czemu możemy cieszyć się idealnie gładką skórą dłużej niż w przypadku innych metod. Prawidłowo przeprowadzona depilacja twarzy woskiem gwarantuje, że zapomnisz o problemie owłosienia na okres od 3 do 6 tygodni.

Depilacja twarzy w domu – tak czy nie?

Nie warto próbować wykonywać takiego zabiegu samodzielnie w domu lub w osiedlowym salonie kosmetycznym. Depilacja twarzy rozgrzanym woskiem nie jest prostym zabiegiem – włosy muszą zostać energicznie wyrwane pod odpowiednim kątem. Dostępne w sklepach gotowe plastry z woskiem nie przyklejają się równomiernie do skóry, co skutkuje pozostawieniem części niechcianego owłosienia na twarzy. Jeśli depilacja okaże się nieskuteczna, ze względów bezpieczeństwa nie można jej powtórzyć w krótkim odstępie czasu. To istotna wiadomość szczególnie przy próbie usunięcia niechcianego wąsika – jeżeli nad wargami zostaną ciemne włoski, trzeba będzie usunąć je pęsetą lub golarką. Depilacja wąsika w domu lub u kosmetyczki może skończyć się w najlepszym przypadku podrażnieniami wokół ust, w najgorszym – uszkodzeniem naskórka. Należy pamiętać, że skóra na twarzy jest wyjątkowo delikatna i skłonna do podrażnień. Alternatywne dla wosków kremy do bezbolesnej depilacji wąsika często powodują więcej szkody niż pożytku, ponieważ mogą uczulać powodując wypryski i zaczerwienienia.

Sterylne warunki

Salon kosmetologiczny zapewnia sterylne warunki, które są niezbędne dla wykonania tak inwazyjnego dla naszej skóry zabiegu. Tylko profesjonalnie przeprowadzony zabieg wykonany przez licencjonowanego kosmetologa gwarantuje bezpieczne pozbycie się problemu. Kosmetolog posiada wiedzę umożliwiającą kompleksowe podejście do zdrowia i urody, dlatego – poza wykonaniem zabiegu – może służyć także radą w zakresie pielęgnacji skóry po wykonaniu depilacji twarzy. Ze względu na posiadane wykształcenie, kosmetolog potrafi odróżnić skórę zdrową od chorej i nie dopuści do wykonania zabiegu, który mógłby narazić klientkę na utratę zdrowia. W przypadku problemów dermatologicznych odeśle klientkę do lekarza specjalisty.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ponieważ zdrowa skóra jest naszą wizytówką, należy zadbać o jej bezpieczeństwo. Zabieg depilacji twarzy w profesjonalnym salonie kosmetologicznym pozwala zapomnieć o przykrych konsekwencjach związanych z nieumiejętnym usuwaniem niechcianego owłosienia. Salon kosmetologiczny zapewnia sterylne przyrządy, mniej bólu, szybkość i precyzję. Dodatkowym plusem wykonania zabiegu w salonie jest zastosowanie produktów po depilacji, które działają przeciwzapalnie i spowalniają odrastanie włosków.

Rate this post