Domowe sposoby na infekcje intymne

Infekcja intymna może przydarzyć się każdej kobiecie, niezależnie od wieku. Zazwyczaj towarzyszą jej nieprzyjemne objawy w postaci swędzenia i pieczenia. Istnieje kilka domowych sposobów, które pozwolą na złagodzenie tych nieprzyjemnych doznań.

Jednocześnie warto pamiętać, że domowe sposoby na infekcje intymne zazwyczaj nie wystarczą, aby całkowicie pozbyć się problemu. Dlatego jeśli dolegliwości się utrzymują, trzeba koniecznie odwiedzić lekarza. W takim przypadku tylko odpowiednie leki będą naprawdę skuteczne.

Jak pozbyć się infekcji intymnej? Jeśli problem nie jest poważny i jego przyczyną jest stosowanie niewłaściwych kosmetyków, wystarczy sięgnąć po dobre żele lub płyny do higieny intymnej. Są one przygotowane tak, aby nie podrażniać skóry okolic intymnych oraz przywracają jej prawidłowe pH. Dodatkowo warto zainwestować w dobre kosmetyki z pałeczkami kwasu mlekowego, które w naturalny sposób chronią przed atakami groźnych bakterii. Należy natomiast unikać używania mydła, które wysusza skórę i jednocześnie zmienia środowisko na zasadowe, co tworzy bardzo dobre warunki dla  rozwoju mikroorganizmów i może doprowadzić do infekcji.

Ważne jest również używanie odpowiednich środków do higieny intymnej. Warto pamiętać, że perfumowane podpaski mogą powodować reakcję alergiczną. Podobnie jest z zapachowymi papierami toaletowymi. Kobiety, które często cierpią z powodu infekcji intymnych mogą zastanowić się nad zainwestowaniem w specjalne podpaski dla alergików wykonane z ekologicznych materiałów.

Prosty domowy sposób na infekcję intymną to obniżenie pH skóry. W tym celu można wykorzystać zwykłą sodę do pieczenia. Na około 10 l wody należy dodać 3 łyżki sody. Kąpiel w takiej wodzie sprawi, że skóra będzie miała odpowiedni odczyn, który zatrzyma rozwój bakterii i doprowadzi do ustąpienia nieprzyjemnych objawów infekcji takich jak pieczenie i swędzenie.

W przypadku tego rodzaju infekcji zaleca się również stosowanie właściwej diety. Wskazane są przede wszystkim produkty mleczne zawierające naturalne probiotyki. Można je znaleźć między innymi w różnych jogurtach z żywymi kulturami bakterii. Ich obecność będzie wspomagała proces leczenia i pomoże zapobiegać rozwojowi choroby. Jednocześnie warto ograniczyć spożywanie niekorzystnych produktów, czyli przede wszystkim cukrów oraz alkoholu. Cukier to świetna pożywka dla drożdżaków – grzybów, które są bardzo często odpowiedzialne za infekcje. W związku z tym trzeba unikać słodyczy oraz innych produktów zwierających duże ilości węglowodanów prostych.

Pomocne może okazać się również noszenie odpowiednie bielizny. Najlepszym materiałem jest przewiewna bawełna. Nieodpowiednie materiały, a także obcisłe spodnie powodują podnoszenie temperatury i tworzą sprzyjające warunki do rozwoju infekcji. Do prania bielizny należy stosować delikatne środki. Najlepiej w tym celu używać proszków przeznaczonych dla alergików lub niemowląt. Substancje, które są dodawane do zwykłych detergentów często działają drażniąco na wrażliwą skórę.

Rate this post