Krem na trądzik – jak wybrać?

Trądzik zazwyczaj kojarzony jest z okresem dojrzewania, kiedy to wypryski na twarzy powstają pod wpływem burzy hormonalnej. Coraz częściej jednak z tym problemem borykają się także osoby dorosłe. Stres, nieodpowiednia pielęgnacja oraz dieta obfitująca w przetworzoną żywność sprawiają, że nasza skóra szybciej pokrywa się wągrami i wypryskami. Najważniejszym elementem walki z tą uporczywą przypadłością jest odpowiedni krem przeciwtrądzikowy.

Jaki krem wybrać?

Cera trądzikowa wymaga przede wszystkim oczyszczania. Nie należy jednak używać do tego gruboziarnistych peelingów, które mogą pogorszyć jej stan. Najbardziej odpowiedni krem przeciw trądzikowi to taki, który zawiera maksimum naturalnych składników. W przeciwieństwie do chemicznych dodatków nie podrażnią skóry, a przyniosą ukojenie.

Taki oczyszczający i łagodzący krem na trądzik powinien mieć w składzie ekstrakt z lukrecji lub nagietka, a najlepiej oba wymienione. Mają one działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dodatkowo zmniejszając świecenie się skóry. Ekstrakt lukrecjowy wzmacnia naczynia krwionośne oraz jednocześnie usuwa przebarwienia, dzięki czemu cera staje się lepiej odżywiona i dotleniona. Ma on także działanie nawilżające. Za to jego lukrecjowy odpowiednik przyśpiesza gojenie się drobnych uszkodzeń skóry, dlatego wspomaga redukcję blizn potrądzikowych.

Krem powinien:

  • oczyszczać,
  • nawilżać skórę,
  • wygładzać cerę,
  • rozjaśniać przebarwienia,
  • zmniejszać widoczność blizn.

Składniki dobrych kremów na trądzikNagietek pomaga zwalczyć trądzik.

Znane i cenione od dawna są kremy przeciwtrądzikowe z cynkiem. To zasługa jego przeciwbakteryjnego działania. Warto też zwrócić uwagę na zawartość miedzi w kosmetyku, ponieważ pobudza ona produkcję kolagenu i tak jak ekstrakt lukrecjowy wspomaga regenerację uszkodzonej skóry. Na jej przebarwienia świetnie sprawdzi się złoto, które dodatkowo oczyszcza z toksyn i redukuje wypryski.

Dobrym znakiem będzie też obecność w składzie wyciągu z drożdży. Taki krem przeciw trądzikowy posiada mocniejsze działanie regenerujące i nawilżające. Drożdże regulują nadmierne wydzielanie sebum, co zapobiega stanom zapalnym i przetłuszczaniu się skóry. Głębokie oczyszczanie zapewni nam za to fiołek trójbarwny – jego ekstrakt nie tylko zmniejszy widoczność porów, ale i wygładzi skórę. Przykładem kremu, który oczyszcza i przywraca cerze naturalny wdzięk, może być serum Sevolium.

Sam krem nie wystarczy na trądzik

Krem łagodzący to jednak nie wszystko. Walcząc z trądzikiem należy zadbać też o dietę oraz o odpowiednią pielęgnację rano i wieczorem np. przy użyciu toniku. Pomocna może być także konsultacja ze specjalistą.

Rate this post