Jak oczyścić organizm?

Jest wiele sposobów oczyszczania organizmu. Tego typu zabiegi należy wykonywać regularnie i systematycznie, a wtedy szybko przekonasz się o ich zbawiennych efektach. Oczyszczanie nerek będzie najbardziej skuteczne, jeśli wykonasz je w sposób jak najbardziej naturalny.

Najprostszym i zarazem najzdrowszym rozwiązaniem jest stosowanie zioła mających działanie oczyszczające i moczopędne. Ziół, które regulują pracę dróg moczowych jest bardzo wiele. Do najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych należą liście brzozy, czarnej porzeczki, melisy, borówki brusznicy, pokrzywy czy ptasiego rdestu. Inne pożyteczne rośliny to pokrzywa, kora wierzby, kwiat nawłoci, ziele skrzypu i wrzosu, jagody jałowca, kłącze perzu, korzeń i nać pietruszki, korzeń selera, kozieradka i czarnuszka. Nie tylko pomagają one zwalczać stany zapalne nerek czy dróg moczowych, ale także potrafią skutecznie przeciwdziałać kamicy nerkowej.

Po czym rozpoznać problemy z nerkami? Na jakie objawy należy zwrócić uwagę?

O różnych dysfunkcjach nerek może świadczyć choćby silny i ostry ból z tyłu pleców. Jego źródeł może być wiele: stan zapalny nerek, kamica nerek lub dróg moczowych. Niewydolność nerek manifestuje się z kolei poprzez trudności w oddawaniu moczu, bóle reumatyczne, rwę kulszową, początki artretyzmu czy też powszechne zapalenie zatok. Warto więc trzymać rękę na pulsie w razie wystąpienia jednej z wyżej wymienionych dolegliwości

Najpoważniejsze problemy związane z nerkami wywołuje kamica. Jak ona się objawia? W moczu tworzą się wtedy osady soli, najczęściej wapnia, które w postaci mniejszych lub większych kamyków osadzają się w różnych odcinkach układu moczowego. To właśnie te elementy, tak zwane ciała obce zakłócają prawidłową pracę nerek oraz negatywnie wpływają na działanie układu krwionośnego. To właśnie kamienie nerkowe mogą powodować nadciśnienie. A skąd bierze się kamica nerkowa? Wśród wielu przyczyn należy wymienić twardą wodę, środki chemiczne w żywności, nadużywanie soli kuchennej, proszków od bólu głowy i środków sulfamidowych oraz palenie papierosów.

Jak oczyszczać organizm?

Ziołolecznictwo jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się wyżej wymienionych schorzeń oraz na efektywne zapobieganie im. W leczeniu kamicy nerek pożyteczne są wywary z obierek ziemniaków bądź słomy owsianej. Dwie garści obierzyn albo słomy należy ugotować, a następnie na tym wywarze zaparzyć rdest ptasi lub ziele wrzosu. Najlepsze efekty osiągniemy pijąc tak przygotowany napój dwa razy dziennie.

Warto wiedzieć, że każdą terapię opartą na ziołach można stosować wyłącznie po konsultacji z profesjonalistą – urologiem albo lekarzem internistą. Czasami bowiem, mogą występować istotne przeciwwskazania do podjęcia terapii.

Jeśli masz problemy z nerkami, możesz pomyśleć o przejściu na wegetarianizm lub semiwegetarianizm. To dodatkowo pomoże Ci oczyścić organizm z toksyn oraz odciąży układ moczowy. Pamiętaj, że regularne oczyszczanie organizmu jest także znakomitą profilaktyką wielu groźnych chorób. Warto je stosować!

Warto dowiedzieć się więcej: Jak oczyścić nerki?

5/5 - (2 Głosy)