Jak pozbyć się piegów i przebarwień na twarzy?

Piegi dla wielu są atutem, ale dla samych posiadaczy bardzo często zmorą. Są to małe, często brunatne, jasnobrązowe, czasem też czerwone plamki na twarzy, występujące głównie na policzkach, nosie, czole, ramionach oraz dekolcie. Dziedziczy się je po rodzicach, jednak ujawniają się dopiero u małych dzieci lub nawet później i z czasem mogą być wyraźniejsze, bądź całkowicie zniknąć. Jeśli jednak nie ma szans na samoistny zanik piegów, bardzo często osoby je posiadające chcą się ich pozbyć w inny sposób.

Jak usunąć piegi?

Jeśli kremy wybielające przebarwienia na twarzy, w tym piegi, nie działają, wówczas można skorzystać z zabiegów gabinetowych. Z ich pomocą można rozjaśnić lub nawet całkowicie usunąć przebarwienia i piegi. Peelingi chemiczne, laser Palomar Emerge, GeneO+ (OxyGeneo, Ultrasound & TriPollar RF), Dermapen 3 / Mezopen to niektóre z zabiegów dostępnych w gabinetach lekarskich i medycyny estetycznej.

Peelingi chemiczne

Peelingi są wykorzystywane z użyciem kwasów, najczęściej migdałowego, gdyż ten najlepiej sprawdza się w przypadku usuwania przebarwień na twarzy. Kwas powoduje złuszczanie się starego naskórka oraz nadaje skórze blasku i zdrowego wyglądu.

Zabieg GeneO+, laser Palomar Emerge, Dermapen 3/Mezopen

Jednym z gabinetowych sposobów na pozbycie się plam na twarzy to zabieg GeneO+. Wykorzystuje on dwutlenek węgla i naturalne reakcje organizmu. Głowicę urządzenia przykłada się do skóry. Następnie wydziela ona dwutlenek węgla, a zaalarmowany organizm wysyła w to miejsce bogatą w tlen krew. Skutecznie rozjaśnia wszelkie przebarwienia i plamy na twarzy.

Na duże obszary, ale także blizny i piegi, działa znakomicie laser Palomar Emerge. Wiązka lasera wnika głęboko w warstwy skóry i tworzy mikrouszkodzenia, pobudzając tym samym organizm do regeneracji. Dzieje się to wszystko oczywiście w kontrolowanych warunkach, pod okiem specjalisty. Jest skutecznym sposobem na usuwanie piegów, zapewniającym przy tym ogólną poprawę stany cery.

Z kolei na niewielkie powierzchnie, ale intensywne sprawdza się najlepiej precyzyjny Dermapen 3/Mezopen. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry maleńkimi igiełkami i wprowadzenie poprzez nie substancji odżywczych. Powoduje to rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry, poprzez przebudowę  jej struktur.

Jeśli zastanawiasz się jak usunąć piegi lub przebarwienia na twarzy w bezpieczny sposób, bez próby zniszczenia skóry domowymi sposobami, zasięgnij porady specjalisty. Z pewnością pomoże dobrać odpowiedni zabieg z uwzględnieniem rodzaju cery i jego stanu.

5/5 - (5 Głosów)