Trudny temat chorób wenerycznych. Test na rzeżączkę.

Zdrowie to rzecz, która powinna być zdecydowanie najważniejszą rzeczą w życiu każdego człowieka. W końcu chodzi o zdrowie – o czymś, co zostało człowiekowi dane raz na całe życie. I niestety – zdrowie jest rzeczą dość kruchą z natury. Łatwo je stracić. Nawet jedna niewłaściwa decyzja może zaważyć na tym, że człowieka czeka długotrwały i nierzadko bardzo uciążliwy, a także pochłaniający mnóstwo zasobów finansowych, proces leczenia. Proces leczenia, który – warto dodać – może się tak naprawdę nigdy nie skończyć pełnym wyleczeniem, pełnym powrotem do całkowitej sprawności. Wszystko zależy od choroby, która człowieka dotyka. Choroby przecież, jak wszystko w życiu, dzielą się na te bardziej i na te zdecydowanie mniej poważne. A także na te, które są najpoważniejsze w świecie i nieleczone mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji ze śmiercią włącznie. A to już naprawdę brzmi poważnie. Nikt nie chce umrzeć z powodu zaniedbań profilaktyki zdrowotnej i własnego zdrowia. Dlatego naprawdę warto robić wszystko to, co w człowieczej mocy, żeby starać się nie zachorować. A czasami wystarczy do tego tylko odrobina profilaktyki i podstawowe środki ostrożności, by nie doszło do zarażenia chorobą. Zwłaszcza jeżeli mowa o chorobie z grupy chorób wenerycznych.

Trudny temat chorób wenerycznych

Choroby weneryczne, takie jak na przykład rzeżączka, to bardzo trudny i bardzo wstydliwy temat. W końcu choroby weneryczne to choroby, do zakażenia którymi dochodzi drogą płciową. A mimo wszechobecnej seksualizacji wszystkich chyba sfer życia, paradoksalnie seks, a już zwłaszcza choroby, których człowiek może się nabawić w konsekwencji uprawiania seksu, to choroby, które są wyjątkowo bardzo wstydliwe dla ludzi. Na tyle wstydliwe, że jeżeli już do zakażenia taką chorobą dojdzie – może się okazać, że człowiek, mimo że zdaje sobie sprawę z tego, że jest chory – nie chce się wybrać do lekarza. W obawie przed napiętnowaniem przez lekarza i społeczeństwo jako takie, gdyby wieść o chorobie jednak w jakiś sposób się rozniosła wśród szerszego grona.

Badanie na rzeżączkę - test przy objawach choroby wenerycznej

Kiedy warto się przebadać? Komu grozi rzeżączka?

Rzeżączka to choroba, która wywoływana jest przez dwoinkę rzeżączki, która jest bakterią Gram-ujemną. Do zakażenia dochodzi, jak już zostało powiedziane, najczęściej na drodze obcowania płciowego. Kiedy więc warto przebadać się pod kątem występowania rzeżączki? Rzeżączka to choroba objawowa, czyli taka, której przebieg i kolejne symptomy można zaobserwować.

Test na rzeżączkę, zamówisz w laboratorium e-wenerolog.pl. W cenie testu otrzymujesz dostawę zestawu do samodzielnego pobrania w domu, oraz odbiór pobranego zestawu przez kuriera i dostarczenie do laboratorium. Wynik otrzymasz meilem bądź pocztą tradycyjną. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

Do objawów rzeżączki zaliczyć można:
– upławy z pochwy,
– krwawienie międzymenstruacyjne,
– ból i pieczenie przy oddawaniu moczu,
– swędzenie i częste infekcje odbytu,
– wymioty,
– gorączka,
– ból w dole brzucha,
– ropna wydzielina z cewki moczowej (mężczyźni),

Pierwsze objawy rzeżączki można zauważyć już na dziesięć dni po odbyciu stosunku płciowego (również oralnego lub analnego) z osobą zarażoną. Dlatego jeżeli na dziesięć dni po mniej lub bardziej przygodnej aktywności seksualnej, gdy człowiek podejrzewa, że partner bądź partnerka mogli być zarażeni – naprawdę warto zrobić test na rzeżączkę.

5/5 - (1 Głos)