Badanie trychologiczne – trycholog

Zapewne znaczna część osób, które mają poważne i głęboko zakorzenione zaburzenia poprawnego wzrostu włosów i cierpią na rozmaite problemy skórne owłosionej części głowy borykają się z tymi utrapieniami od wielu lat, bez pomyślnego ich wyleczenia. Sytuacja ta staje się tym bardziej ciężka do wytrzymania i zaakceptowania, gdy bezowocne lata spędzone na nieustannych próbach przezwyciężenia wspomnianych dolegliwości nie skutkują nawet w najmniejszym stopniu złagodzeniem owych schorzeń. Ciągłe i często powtarzane wizyty u dermatologa nie przynoszą żądanych efektów, a setki maści, kremów, żeli i szamponów za grosz nie pomogły w doprowadzeniu do zelżenia objawów wypadania włosów i chorób skóry.

W sytuacji, gdy doznajemy uporczywego i nieprzejednanego problemu skórnego na głowie zwyczajne preparaty na niewiele się zdadzą. Brak stosownej i mikroskopijnie dokładnej diagnostyki problemu wielokrotnie oznacza niemożność dobrania odpowiednich do naszej bolączki specyfików, a stosowanie niewłaściwych metod leczenia takich chorób jak łuszczyca, czy łojotokowe zapalenie skóry może doprowadzić do nieustannego nasilania się ich objawów i progresywnego zajmowania dalszych części skóry, które wykraczają poza obręb skóry głowy. Choroby te nie dość, że są bolesne, swędzące i wyglądają mało estetycznie w kontaktach ze zdrowymi osobami, to na domiar złego niosą ryzyko groźnych powikłań i dalszego postępowania ich rozwoju. Ich obecność, poza chorobowo zmienioną, zaczerwienioną i łuszczącą się skórą niesłychanie często prowadzi do nagminnego wypadania włosów, lub do znacznej degradacji i pogorszenia się jakości już istniejących włosów.

Zobacz: Trycholog Gdańsk – dr dermatolog

W takich sytuacjach czekanie na zbawienie i cud, że konkretne schorzenie ustąpi jak po dotknięciu czarodziejskiej różdżki jest wysoce nieodpowiedzialne, oraz pociąga za sobą potencjalne widmo rozwinięcia się poważnych powikłań, które nie leczone odpowiednio mogą mieć bardzo zgubne w konsekwencji rezultaty. Na straży opiekowania się i zapobiegania takim zjawiskom stoi lekarz trycholog – dermatolog. Wnikliwa i profesjonalna analiza naszej konkretnej skazy zdrowotnej zaowocuje zaplanowaniem określonego cyklu badań, których podstawowym i najistotniejszym celem będzie uzdrowienie chorej skóry i uszkodzonych włosów, oraz zapewnienie, że podobne problemy już nie powrócą.

Leczenie łysienia po wstępnej analizie przyczyny złego stanu skóry głowy i włosów jest ułatwione i usprawnione dzięki wynalezieniu dwóch fundamentalnych dla trychologii metod badawczych takich jak trichoskopia, oraz trichogram. Pierwsza z tych technik posiłkuje się użyciem wideodermoskopii, która jest niczym innym jak szczegółowym powiększeniem cyfrowym schorowanej części owłosionej skóry głowy. Bardzo dokładne powiększenie na monitorze specjalnego urządzenia ukazuje trychologowi rzeczywisty stan naszej skóry, oraz udziela mu niezbędnych informacji co do formy łodygi włosa i mieszków włosowych.
Tak precyzyjna metoda badawcza pozwala na dalsze ustalenie całego sprzężonego ze sobą toku leczenia, jakiemu zostaniemy poddani w najbliższej przyszłości.

Inną absorbującą naszą uwagę techniką analityczną jest metoda o nazwie trichogram. Umożliwia ona zaznajomienie się z obecnym stanem faz rozwojowych naszych włosów i pomaga w ocenie poziomu zniekształcenia mieszków włosowych. Dokładna analiza pobranej próbki włosów od pacjenta daje sposobność na trafne zdefiniowanie rodzaju łysienia z jakim mamy do czynienia. Leczenie wypadania włosów staje się wówczas dziecinnie proste

Jedną z głównych zalet obydwu metod badawczych jest fakt ich całkowitej bezbolesności i bezinwazyjności.

4.7/5 - (4 Głosy)