Trycholog – Wizyta u Trychologa – Gdańsk

Jeżeli borykasz się z problemem wypadających włosów, wizyta u trychologa może być dla Ciebie idealnym wyjściem. Trycholog to specjalista, do którego zadań należy właśnie leczenie wypadania włosów i badanie zmian skórnych w obszarze głowy. Jeżeli te problemy dotyczą właśnie Ciebie, przeczytaj dokładnie, czym zajmuje się trycholog i kiedy warto się do niego wybrać.
Kim jest trycholog?

Gabinet Trychologiczy w Gdańsku - drtrycholog.plTrycholog to, jak było wspomniane, specjalista zajmujący się leczeniem skóry głowy i problemami włosów. Trycholog pomoże nam zdiagnozować i wyleczyć takie problemy jak łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, czy łupież. Nadmierne wypadanie włosów jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi zgłaszają się pacjenci po poradę do trychologa. Z jego pomocą leczenie nadmiernego wypadania włosów może być bardzo skuteczne. Poprzedzone jest kompleksowym badaniem skóry głowy i stanu cebulek włosów. Dzięki temu trycholog jest w stanie bardzo precyzyjnie określić przyczyny wypadania włosów i dobrać najlepszą dla naszych potrzeb kurację.

Kiedy powinniśmy odbyć wizytę u trychologa?

Do trychologa warto umówić się, przede wszystkim, gdy zaobserwujemy zmiany skórne na głowie, takie jak: skupiska krostek, zaczerwienienie, duże suche płaty łupieżu, substancję oleistą, która będzie pozostawała pod paznokciami, gdy się drapiemy po głowie. Zaniepokoić nas powinno również uciążliwe swędzenie głowy i lub wręcz przeciwnie, poczucie, że skóra na naszej głowie jest zbyt napięta.

Wizytę u trychologa warto umówić również w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Należy przy tym pamiętać, że wypadanie włosów to proces całkowicie naturalny, który odbywa się każdego dnia u wszystkich z nas. Stare włosy zostają wypchnięte przez nowe, poza tym wypadają przy szczotkowaniu lub innych, codziennych czynnościach. Jeżeli jednak widzimy, że wypada nam dużo więcej włosów niż dotychczas, na przykład znajdujemy duże ich ilości na poduszce, szczotce lub ubraniu, powinno nas to zaniepokoić. W takim wypadku właśnie idealnym rozwiązaniem może być wizyta u trychologa.

Zobacz – Trycholog Gdańsk – drtrycholog.pl – zespół 9 specjalistów od chorób włosów i skóry głowy

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów bywają różnorodne i złożone, dokładnie na pewno będzie potrafił je określić trycholog. Podpowiadamy jednak, czym najczęściej spowodowane jest wypadanie włosów. Do bardzo często spotykanych przyczyn tego problemu należą problemy ze stresem i zmiany hormonalne.  Gospodarka hormonalna ma przede wszystkim duży wpływ na wygląd włosów u kobiet. U nich spadek produkcji estrogenu może prowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Inną przyczyną problemów z włosami, nie tylko ich wypadaniem, ale i nadmierną łamliwością czy kruchością, może być zła dieta i brak niektórych ważnych dla organizmu witamin i mikroelementów. Wypadanie włosów może być również związane z predyspozycjami genetycznymi.

lysienie

Wizyta u trychologa

Wizyta u trychologa zazwyczaj trwa od około dwudziestu minut do ponad godziny. Zapłacimy za nią, w zależności od tego, na ile pracochłonny i skomplikowany był nasz problem, od 70 do 200 zł. W przypadku gdy domowe metody leczenia nie skutkują i dolegliwości nie mijają, warto na pewno wybrać się po pomoc do specjalisty. Mimo że problem wypadania włosów najczęściej jest głównie natury estetycznej i z tego powodu może wydawać się nam błahy, nie warto go lekceważyć. Może być to jeden z objawów świadczących o poważniejszych problemach zdrowotnych.

5/5 - (7 Głosów)