Jak oczyścić organizm?

Niewłaściwe nawyki żywieniowe, stres, pośpiech, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, zanieczyszczenia środowiska – to wszystko w negatywny sposób obciąża nasz organizm. Sprawia, że częściej chorujemy i mamy gorsze samopoczucie, które przekłada nie na nasze relacje z bliskimi i otoczeniem.

Przez zmniejszoną odporność i ogólne osłabienie nie jesteśmy w stanie stawić czoła toksynom, które każdego dnia nas atakują i prowadzą do rozwoju wielu groźnych schorzeń. Stanowią one główną przyczynę tego, iż czujemy się coraz gorzej, nie mamy energii i brak nam motywacji do działania. W ten sposób wpadamy w zamknięte koło, z którego wyrwać może nas jedynie detoks organizmu.

Czytaj: Oczyszczanie organizmu – Kompletny detoks

Jak usunąć toksyny z organizmu?

Aby uzdrowić organizm, w pierwszej kolejności należy ograniczyć styczność z toksynami. W dzisiejszym świecie masowej konsumpcji jest to niezwykle trudne. Sklepowe półki uginają się bowiem od ciężaru produktów przetworzonych, które w swym składzie zawierają sztuczne barwniki oraz konserwanty. Wyeliminowanie z jadłospisu tego typu żywności jest jednak konieczne, jeśli chcemy przez długi czas cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem i pięknym wyglądem. Nasza dieta powinna obfitować w produkty organiczne, które nie posiadają dodatków smakowych.

Więcej na stronie: http://oczyszczanieciala.net.pl/detoksykacja-organizmu/

Wśród artykułów spożywczych o udowodnionych właściwościach oczyszczających wymienia się przede wszystkim awokado, żurawinę, cebulę, kapustę, cytrynę, brokuły, buraki, kaszę jaglaną, seler, jabłka oraz grapefruity. Usprawniają one przemianę materii, wspomagają działanie układu trawiennego oraz posiadają właściwości silnie odtruwające. Warto je zatem włączyć do przygotowywanych potraw.

Niezwykle istotną kwestią jest wypijanie co najmniej dwóch litrów wody dziennie. W usuwaniu wolnych rodników szczególnie pomocna jest zielona herbata. Nie należy zapominać również o dobroczynnym działaniu ziół, zwłaszcza skrzypu polnego, morszczynu, fiołka trójbarwnego czy też mniszka lekarskiego, z których warto przygotowywać oczyszczające napary.

Błonnik podstawą diety

Oczyszczanie organizmu przyniesie odpowiednie rezultaty, jeśli będzie przeprowadzane regularnie i stanie się bodźcem do zmiany stylu życia i wyeliminowania niewłaściwych nawyków żywieniowych. W okresie tym warto usunąć z codziennej diety takie produkty jak kawa, cukier, alkohol, czerwone mięso, mleko oraz jaja. Zrezygnować należy również z artykułów spożywczych, do przygotowania których użyto białej mąki. Obowiązuje również absolutny zakaz palenia tytoniu.

Ważnym elementem kuracji detoksykującej jest zadbanie o to, aby układ pokarmowy sprawnie funkcjonował. Od jego odpowiedniego działania zależy bowiem skuteczność usuwania szkodliwych związków z organizmu. Szczególnie pomocny w tym względzie jest błonnik, który znaleźć można w wielu preparatach i suplementach diety. Nie zawsze jednak są one w pełni naturalne, dlatego należy wybierać produkty bez sztucznej chemii, takie jak Fibra Vitale. Odpowiednie połączenie łatwo przyswajalnych składników pochodzenia naturalnego nie wywołuje efektów ubocznych. Jest bezpieczne dla naszego organizmu, usprawnia pracę całego układu pokarmowego, w tym zwłaszcza jelit oraz jest pomocne w walce z cholesterolem. W trakcie detoksu preparaty i produkty spożywcze bogate w błonnik powinny stanowić podstawę naszego jadłospisu.

Zmiana nawyków żywieniowych i stosowanie odpowiednich preparatów, które utrwalą pozytywne skutki zdrowej diety, pozwala oczyścić organizm z toksyn i odzyskać energię, dobre samopoczucie, a przede wszystkim zdrowie.

5/5 - (6 Głosów)