Botoks czy kwas hialuronowy?

Starzenie się skóry jest procesem naturalnym i niestety nie ma skutecznego sposobu na jego całkowite zatrzymanie. Oczywiście, osoba, która na co dzień dba o skórę, prowadzi aktywny tryb życia oraz stosuje zbilansowaną dietę pierwsze zmarszczki zobaczy nieco później niż osoba, która nie dba o siebie. Pierwsze oznaki starzenia się skóry możemy zauważyć już po dwudziestym roku życia.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że obecne czasy wymuszają perfekcję. I to nie tylko w kwestii intelektu, ale również wyglądu. Liczne zmarszczki nadają twarzy nieestetyczny, zmęczony wygląd, a często towarzysząca im przesuszona cera tylko potęguje ten efekt. Najskuteczniejszymi sposobami na pozbycie się poziomych i pionowych zmarszczek jest  ostrzykiwanie kwasem hialuronowym oraz wypełnianie zmarszczek botoksem.

Jak to wygląda?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym stosuje się najczęściej w dolinie łez oraz w okolicy bruzd nosowo-wargowych. To właśnie te dwie okolice stanowią najczęstsze problemy kobiet, który ukończyły 25.rok życia. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym oraz wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym to zabiegi, które wykonywane są bardzo cienką igłą. Zabieg jest niemal bezbolesny dzięki zastosowaniu specjalistycznego kremu łagodzącego ból. Efekt wypełnienia zauważamy natychmiast. Zabiegi wykonywane są nawet w tak zwanej „przerwie na lunch”. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym zajmuje jedynie kilka, maksymalnie kilkanaście minut. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród młodych, 30-letnich kobiet, jak i tych nieco starszych, po 50. roku życia. Przed zabiegiem zawsze powinniśmy odbyć specjalistyczną konsultację lekarską w celu kwalifikacji do wykonania ostrzykiwania. Najczęściej to właśnie lekarz dermatolog przeprowadza wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Warto również wiedzieć, że kwas hialuronowy na zmarszczki działa od razu, czyli od momentu jego wstrzyknięcia, wygładzając, ujędrniając i nawilżając skórę. Więcej o zabiegu przeczytasz także pod adresem http://drkonczalska.pl/arts/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/

Inne metody

Drugą substancją stosowaną bardzo często przez osoby, które chcą zachować młody i zdrowy wygląd jest botoks. Substancję stosuje się najczęściej w celu redukcji lwiej zmarszczki, zmarszczek poziomych na czole oraz w celu usunięcia nieestetycznych „kurzych łapek”. Warto wiedzieć, że botoks na zmarszczki nie działa natychmiastowo. Pełny efekt pacjenci zauważają po upływie kilku do kilkunastu dni. Ostrzykiwanie botoksem następuje po kilku minutach od posmarowania skóry kremem przeciwbólowym. Oczywiście, wstrzykiwanie botoksu powinno odbywać się zawsze przez specjalistę i tylko po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego z pacjentem. Warto wiedzieć, że regularne ostrzykiwanie zmarszczek botoksem przyczynia się do ich spłycenia nawet w przypadku zaprzestania stosowania kuracji.

Podsumowując…

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym pozwala na pozbycie się zmarszczek natychmiastowo, natomiast na efekty ostrzykiwania botoksem musimy poczekać kilka dni. Obie metody mają swoich zwolenników i obie są wysoce skuteczne.  Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym stosowane jest jednak częściej przez młodszych pacjentów, natomiast botoks ma wielu zwolenników wśród osób w średnim i starszym wieku, jednak obie metody stanowią skuteczną metodę walki z niechcianymi zmarszczkami.

5/5 - (37 Głosów)