Cellulit to nie koniec świata! Pokonaj go prostymi sposobami

Wiele kobiet w tak zwanym wieku średnim zaczyna się martwić, że pojawia się na ich ciele wiele zmarszczek. Co ciekawe, bardzo często najwięcej zmarszczek pojawia się u nich na nogach lub też na pośladkach. Jak się okazuje, bardzo często wcale nie są to zmarszczki. Jest to po prostu cellulit. Jednakże, niekoniecznie jest to powód do radości, że to cellulit a nie zmarszczki. Jedno i drugie bowiem jest bardzo trudno zredukować. Oczywiście jednak jest to jak najbardziej możliwe – likwidacja cellulitu wymaga jednak zaangażowania i cierpliwości!

Cellulit – co to takiego?

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oficjalną nazwą dla cellulitu jest lipodystrofia. Tym niemniej, używa się również określenia skórka pomarańczowa. Tak czy inaczej, cellulit to zmora atakująca zwykle nogi kobiet.

Krem na cellulit zwykle reklamowany jest jako specyfik wygładzający skórę. Okazuje się bowiem, że o lipodystofii mówimy wtedy, gdy skóra jest pomarszczona a raczej – pofałdowana. Nie ma to jednak nic wspólnego ze starczymi zmarszczkami na ciele. Jeśli chodzi bowiem o skórkę pomarańczową, mówimy o niej wtedy, gdy powodem nierówności jest brak jakiejkolwiek elastyczności w skórze na udach lub pośladkach, spowodowanej tym, że pod skórą gromadzą się komórki tłuszczowe. Oczywiście, w pewnej ilości komórki tłuszczowe gromadzą się pod skórą we wszystkich miejscach na ciele u wszystkich ludzi. Serum na cellulit znajduje jednak zastosowanie tylko wtedy, gdy owe komórki tłuszczowe rozmieszczają się nierównomiernie. Takie rozmieszczenie sprawia, iż noga wcale nie wygląda na grubą, lecz jest po prostu pomarszczona, co wygląda nieestetycznie.

Krem na cellulit? Wybierz Vialise!

Zazwyczaj kremy antycelulitowe są nieskuteczne. Dlaczego? Ponieważ nie działają na głębokich warstwach skóry. Nawilżają płytkie warstwy naskórka, dostarczają składników odżywczych, lecz redukcja cellulitu jest znikoma.
Ważne jest, aby na cellulit stosować krem do masażu – taki jak Vialise. Jego skład to m.in.

  • wyciąg z alg morskich,
  • naturalne ekstrakty z bluszczu i ruszczyka kolczastego,
  • kofeina,
  • kwas askorbinowy.

Na długiej liście składników nie znajdziemy alkoholu, który przesusza i podrażnia skórę, ani też dodatków chemicznych, takich jak np. parabeny.
Krem Vialise wnika w głąb skóry, uelastyczniając ją i sprawiając, że cellulit zostaje zredukowany.

Kremy na cellulit mają w składzie ekstrakty z kwiatów.Domowe sposoby na skórkę pomarańczową

Jak się okazuje, zwalczanie cellulitu trwa niezwykle długo. Czasami jest to bardzo długi okres, czasami nieco krótszy, jednak nie jest możliwe zlikwidowanie skórki pomarańczowej w kilka dni. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

Tym, od czego warto zacząć, są peelingi. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że należy wykonywać je regularnie, aby przyniosły jakiekolwiek efekty. Ponadto należy pamiętać, aby nie wykonywać cały czas tego samego peelingu. Wskazane jest, aby wykonywać różne peelingi na przemian.
Kiedy akurat mamy przerwę i nie robimy sobie żadnego domowego zabiegu, warto zastosować krem na cellulit. Przede wszystkim ma on funkcję uzupełniającą. Skuteczne zabiegi na cellulit wykonywane w domu regularnie przyniosą spektakularne rezultaty.

Warto uważać, co się je, czyli dieta na cellulit

Aby cellulit się zmniejszył, warto jeść dużo zdrowych potraw, unikać fastfoodów i cukru. Niewskazane są też tłuste pokarmy. Niektóre składniki z domowej kuchni można używać do maseczek i zabiegów redukujących cellulit.
Nie każdy o tym wie, jednak jeden z peelingów składa się z kremu na cellulit lub olejku oraz fusów z kawy. Jak się okazuje, kawa może być zbawienna dla naszej skóry. Rzecz jasna, wmasowywanie fusów w skórę z lipodystrofią jest jak najbardziej w porządku. Przez lata mnóstwo kobiet przekonało się już, iż ta metoda jest skuteczna.

5/5 - (4 Głosy)