Najważniejsze informacje o depilacji laserowej

W dzisiejszych czasach depilacja stanowi regularny rytuał w pielęgnacji każdej kobiety. Choć pozwala jej czuć się w pełni płcią piękną, delikatną i zadbaną – posiada również wiele minusów. Częste zapalenie mieszków włosowych, niemalże codzienne długie chwile spędzone w łazience z maszynką w dłoni, zamiast na kanapie z książką i kieliszkiem dobrego wina. Brzmi znajomo? Niestety, ale wiele z kobiet tak właśnie kojarzy depilację. Przykre, bo wcale nie musi tak być. Rozwiązanie jest proste i od niedawna bardzo dostępne na rynku. Mianowicie, depilacja laserowa. Każdej kobiecie, która chciałaby w szybki sposób pozbyć się niechcianych włosów, taki rodzaj depilacji przychodzi z pomocą. Jakie są jej plusy? I co z minusami, czy w ogóle są?

By dobrze zrozumieć zalety depilacji laserowej, należy zacząć od tego, czym ona właściwie jest.Odbywa się ona przy pomocy specjalistycznego sprzętu, którego promień niszczy znajdujące się w mieszku włosowym komórki barwnikowe skóry, przez co dochodzi do całkowitego zniszczenia takiego mieszka. Na ogół zasada jest taka, że in ciemniejszy barwnik, tym lepsza skuteczność – o nim więcej tutaj: http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2017/05/depilacja-laserowa-laser-vectus-w-gdansku.

Jakie są więc plusy? Po pierwsze, taki rodzaj depilacji to przede wszystkim oszczędność czasu. Dziś każdy z nas gdzieś biegnie. Depilacja laserowa to minimum trzy, do pięciu zabiegów, które usuwają mieszki włosowe na zawsze. Zatem codzienne bądź cotygodniowe depilacje przy pomocy maszynki, czy też depilatora, to zdecydowanie bardziej czasochłonna przygoda, w porównaniu do depilacji laserowej, która maksymalnie po pięciu razach daje nam spokój na całe życie.

Co więcej – trwałość. Do tej pory nie jest dostępna inna metoda, która w tak łatwy i mimo wszystko (biorąc pod uwagę lata bez martwienia się o nadmierne owłosienie) tani sposób, pozwoliłby na ostateczne pozbycie się niechcianych włosów. Tutaj panują trzy zasady: bezboleśnie, szybko i na stałe.

No właśnie, bezboleśnie. To kolejny powód by wypróbować depilację laserową. Uczycie rwania włosów przez depilator lub zrywanie plastrów z woskiem to żadna przyjemność. Ból w powyższych przypadkach jest wręcz uciążliwy. Z pomocą przychodzi depilacja laserem, kiedy to nie czuje się żadnego bólu. Włosy nie są wyrywane, zatem nie ma w tym przypadku ani krzty bólu.

Kolejnym istotnym faktem jest wspaniała dostępność. Są miejsca na ciele człowieka, do których ciężko kształtem dopasować cokolwiek. jak np. pachy. Dla lasera nie jest to żaden problem, w odróżnieniu od przykładowej maszynki. Skóra nie zostanie też w żaden sposób uszkodzona przez brak ostrzy i części mechanicznych.

A na koniec zaleta, o której nie sposób zapomnieć. Higiena i estetyka. Nadmierne owłosienie to miejsce dla bakterii i czynnik wzmagający niechciane pocenie. Gdy niezależnie od sytuacji (różnorodne wyjazdy etc.) kobieta jest zadbana w stu procentach -czyli m. in. wydepilowana, może znaleźć się w każdych warunkach, a będzie sprawiała dla innych wrażenie niezwykle schludnej. A czy to w dzisiejszych czasach nie jest w pewnej mierze wyznacznikiem tzn. jakości? Ostatecznie zadbane = porządne. .

Zaskakujące jest to, że wyżej wymienione superlatywy to tylko jedne z wielu. Teraz to nie problem, by bezboleśnie i szybko pozbyć się nawet najmniejszych włosków, pozornie tkwiących w miejscach niedostępnych dla zwykłej maszynki, czy depilatora.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

Rate this post