W jaki sposób korzystanie z Internetu kształtuje Twoje zdrowie?

Internet jest potężnym źródłem informacji. Jest także narzędziem, które służy do wzajemnej komunikacji i wymiany. W takim środowisku łatwo o upowszechnianie się rozmaitych poglądów na zdrowie, wygląd lub sposób odzywania się. Okazuje się, że obserwowane fanpage i osoby w social media mają ogromny wpływ na nawyki swoich odbiorców. Można wiele powiedzieć o danej osobie sprawdzając gdzie spędza czas podczas przeglądania Internetu.

Umiejętność weryfikacji źródeł

Social media są bogate w informacje najróżniejszego rodzaju. Wiele z nich rzeczywiście jest w stanie dostarczyć czytelnikom praktycznych informacji, które mogą poprawić ich życie. Jednak równie wiele (albo jeszcze więcej) to informacje niesprawdzone, nierzadko błędne. Część z nich może być wręcz szkodliwa, jeżeli ktoś rzeczywiście weźmie je sobie do serca. Dlatego tak ważna w korzystaniu z Internetu jest umiejętność prawidłowego weryfikowania danych, porównywania źródeł i wyciągania własnych wniosków. Ma to szczególne znaczenie, gdy dana informacja dotyczy np. nowego rodzaju diety i wprowadzania do swojego ciała substancji toksycznych (samych w sobie, albo ze względu na wielkość dawki). Niestety w takim wypadku reklama i umiejętnie prowadzony marketing mogą tak samo rozpowszechnić informacje wartościowe, jak i te szkodliwe.

To co robisz w Internecie kształtuje Twoje życie i nawyki

Jak mówi Kamil Jankowski z agencji social media Think Things, warto zwrócić uwagę na strony internetowe, grupy i osoby w social media, które się obserwuje. Obecnie to one są głównym źródłem wiedzy na temat nawyków żywieniowych, diety, zdrowia oraz dbania o własne ciało. Czytając o sukcesach i życiu innych ludzi, odbiorcy czują się zainspirowani. Sami mają ochotę wdrożyć dane rozwiązania i cieszyć się obiecanymi efektami. Prowadzenie fanpage w social mediach jest dzisiaj w zasięgu każdego. Zarówno ekspert, jak i totalny laik mają takie same możliwości wypowiadania się na dany temat. W sieci każdy z nich może uzyskać posłuch i rozgłos. Jednak najbardziej cenione jest, jeżeli taka osoba żyje tym o czym mówi i pisze. Wtedy wzbudza w ludziach naturalny odruch zaufania.

Wysportowane ciało  – moda czy promocja zdrowych nawyków?

Moda na posiadanie młodego, sprawnego ciała stała się w pewnym momencie bardzo ciekawym zjawiskiem. Wiele osób zachęcona przez Internetowych celebrytów w stylu Ewy Chodakowskiej, zaczęła dbać o swoją sylwetkę. Wiele osób z nadwagą zdecydowało się na podjęcie aktywności fizycznej oraz przyjrzeniu się temu co znajduje się na ich talerzu. Moda na „bycie fit” zaczęła upowszechniać nowe nawyki wśród ludzi. Wszystko to dzięki wpływowi jaki mają social media na miliony polskich Internautów. Obecnie każda agencja social media zaleciłaby mocną obecność w social media tym klientom, którzy chcieliby zarobić np. na zdrowym trybie życia. To właśnie ten kanał kontaktu z odbiorcami jest obecnie najbardziej obiecujący.

Pokolenie, które dobrze gotuje

Wraz z dbałością o prawidłową wagę, pojawia się potrzeba zainteresowania się swoją dietą. Z jednej strony social media nawołują do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Mniej przetworzonej żywności, lepsza jakość produktów. To wszystko są pozytywne zmiany, kształtowane przez internetowe grupy odniesienia danej osoby, które śledzi lub wręcz jest ich uczestnikiem. Wiele osób za sprawą social media i różnych stron internetowych, zaczęło eksperymentować z gotowaniem. Poznawanie nowych smaków, składników i potraw stało się stałym dążeniem szerokiej rzeszy ludzi. Cześć z nich zaczęła nawet sama prowadzić swoje blogi kulinarne lub wzięła się za prowadzenie fanpage na facebooku lub instagramie.

Niewątpliwie obecnie social media w bardzo dużym stopniu kształtują postawy ludzi dotyczące ciała, zdrowia i odżywiania. Wydaje się, że osiągnęły one znacznie więcej, niż jeszcze niedawno robiła reklama, tradycyjny marketing i telewizja.

Rate this post