Przyczyny astmy

Astma jest chorobą płuc, charakteryzującą się problemami z oddychaniem. Jest to choroba, na którą aktualnie choruje coraz więcej ludzi w różnym wieku. Dlatego też warto wiedzieć co taką chorobę wywołuje i czego unikać w naszym, codziennym życiu, aby na astmę nie zachorować. Poznaj przyczyny astmy.

Dym tytoniowy powoduje astmę

Jednym z najczęściej występujących czynników, które mają wpływ na rozwój choroby, jaką jest astma, jest wdychanie dymu tytoniowego. Palacze bardzo często chorują właśnie na tę przewlekłą chorobę. Warto jednak wiedzieć o tym, że nie tylko osoby palące są narażone na zachorowanie, ale również osoby wdychające ten dym w postaci biernej.

Jeżeli więc w naszym domu sami nie palimy, ale palą rodzice, dzieci, ciocia, wujek czy inne osoby, z którymi przebywamy na co dzień, to to również może być przyczyną wystąpienia u nas takiej właśnie choroby. Dym tytoniowy sprawia, że jesteśmy narażeni na różne choroby płuc, nie tylko astmę.

Czytaj: Jak Rzucić Palenie Papierosów?

Pyłki roślin powodują astmę

Przyczyną wystąpienia astmy może być również uczulenie na pyłki roślin. Oczywiście najpierw tworzy się alergia, a potem dopiero może ona zamienić się w astmę. Warto wiedzieć o tym, że w tym przypadku astmę może wywołać nieleczona alergia. Dlatego też jeżeli tylko mamy podejrzenia, że jesteśmy uczuleni na pyłki roślin, to warto wybrać się do odpowiedniego lekarza i zacząć leczenie. Leczenie polega na przyjmowaniu odpowiednich leków antyalergicznych, przepisanych przez odpowiedniego lekarza.

Kurz powoduje astmę

Jedną z przyczyn występowania astmy w naszym organizmie, jest przebywanie w zakurzonych pomieszczeniach. Im więcej kurzu wdychamy razem z powietrzem, tym większe prawdopodobieństwo tego, że może on się przyczynić do rozwoju rożnych chorób płuc, w tym astmy. Szczególnie narażone są na to osoby, których praca polega na ciągłym wdychaniu kurzu, czy innych drobinek. Tak dzieje się przykładowo na budowie, czy w innych miejscach, gdzie ulatniają się pyłki różnych materiałów. Dlatego też, osoby takie powinny profilaktycznie badać się regularnie. Im szybciej wykryjemy chorobę, tym szybciej i łagodniej będzie przebiegało jej leczenie.

Nieodpowiednia dieta powoduje astmę

Astmę może wywoływać również nieodpowiednia dieta. Jest szereg produktów, które źle wpływają na nasze płuca i tym samym przyspieszają i nasilają napady astmy. Takim produktem jest przede wszystkim alkohol w każdej postaci.

Oprócz alkoholu, źle na płuca wpływają różnego rodzaju drożdże, orzechy, sery pleśniowe, mleko krowie. Jeżeli więc mamy problemy z oddychaniem, to warto zminimaliozować przyjmowanie takich właśnie produktów. Oprócz tego, warto wiedzieć o tym, że na astmę wpływają również substancje dodatkowe, które są dodawane do niemal każdej żywności. Oczywiście produkty te mają sprawić, że żywność wygląda dużo lepiej i jest w stanie o wiele dłużej wytrzymać. Takie substancje nie wpływają jednak dobrze na nasz układ oddechowy. Siarczany, histaminy, barwniki azowe, nieazowe i inne mogą mieć wpływ na rozwój choroby. Dlatego też warto czytać skład każdego produktu przed jego zakupem.

5/5 - (3 Głosy)