Skóra trądzikowa – Jaki wybrać krem nawilżający do cery trądzikowej?

Skóra trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Cera tak odznacza się skłonnością do skórnych wykwitów i przebarwień. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w różnym wieku. Aczkolwiek najczęściej jest to okres dojrzewania wtedy, kiedy poziom naszych hormonów ulega zmianie. Androgeny bowiem pobudzają gruczoły łojowe do działania, które w związku z tym zaczynają produkować zbyt dużą ilość sebum.

Cera trądzikowa potrafi przysporzyć wiele problemów, ponieważ jest ona trudna do zdiagnozowania i na początkowym stadium choroby może być potraktowana, jako zwykłe podrażnienie skórne, spowodowane na przykład latem przez słońce, a zimą przez mróz. W związku z tym każda zmiana skórna, która pojawia się na naszej twarzy nie powinna być przez nas lekceważona, bowiem im szybsza diagnostyka, tym większe szanse na szybsze wyleczenie skóry. W związku z tym niezwykle ważne będzie stosowanie odpowiedniego kremu nawilżającego do cery trądzikowej. Na rynku jest wiele produktów, które dają możliwość rekonwalestencji skóry. Otóż jednym z najpopularniejszych kremów nawilżających do cery trądzikowej jest Sevolium.

Krostki, jak również przewlekłe zmiany ropne są poszlakami, które mogą świadczyć o tym, iż posiadamy cerę trądzikową. Kiedy zjawisko to występuje dłużej niż trzy miesiące, a ich pojawienie niestety nie jest związane z pojawieniem się cyklu miesiączkowego, znaczy, iż rzeczywiście posiadamy taką cerę.

Wybierając odpowiedni krem do cery trądzikowej powinniśmy przede wszystkim kierować się takimi produktami, które posiadają w swoim składzie wyłącznie naturalną bazę, ponieważ w przeciwnym wypadku możemy jeszcze bardziej sobie zaszkodzić. Również powinniśmy się kierować tym, aby dany krem do cery trądzikowej był wyłącznie z produkcji ciągłej, ponieważ to zapewnia ich najwyższą jakość oraz skuteczność. Więcej o cerze trądzikowej opisane tutaj.

Zamiany trądzikowe na naszej cerze mogą być spowodowane między innymi przez  nieodpowiednią pielęgnację skóry, czynniki atmosferyczne, a także mogą występować na położy genetycznym. Również jednym z czynników jest stres, aczkolwiek większość naukowców zgadza się, iż trądzik nie jest wywołany bezpośrednio przez stres. Natomiast znacząco pogarsza on zmiany trądzikowe osób zmagających się z tym problemem. W konsekwencji stresu, zwłaszcza długofalowego, organizm uwalnia naturalne steroidy, który mają decydujący wpływ na uwalnianie przez gruczoły łojowe ropy, bądź powstawanie wysypki.

Krem nawilżający do cery trądzikowej

Sevolium - dermokosmetyki na trądzikSevolium jest to serum, które jest bardzo popularne wśród osób cierpiących na trądzik. Bowiem stworzony został wyłącznie z naturalnych składników, wobec czego jest bezpieczny dla naszej skóry. Sevolium oprócz samej walki z trądzikiem dodatkowo walczy z nadmiarem sebum i zaczerwienieniami, jak również w odpowiedni sposób pielęgnuje skórę. W serum tym zostały zawarte takie składniki jak:

  • ekstrakt z lukrecji
  • ekstrakt z nagietka
  • wyciąg z liści i kory
  • wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego
  • wyciąg z drożdży
  • jak również nanozłoto i miedź

Krem nawilżający do cery trądzikowej powstał z szacunku do środowiska, jak również z szacunku do naszej skóry. Działanie kremów do cery trądzikowej opiera się na hamowaniu działania zaskórników, a także złuszczaniu rogowaciejącego naskórka oraz działaniu antybakteryjnym. Dodatkowo dobrze jest także stosować szare mydło, które również działa antybakteryjnie w stosunku do naszej cery. Kremy do skóry trądzikowej dadzą nam możliwość powrotu do normalnego wyglądu, dzięki czemu ponownie zyskamy pewność siebie i atrakcyjny wygląd.

Rate this post