Usunięcie blizn poprawia komfort życia

Blizny mogą zdecydowanie utrudnić życie i zmniejszać jego komfort. Nie chodzi wyłącznie o doznania psychiczne, ale także dolegliwości fizyczne, które związane są z bliznami (np. charakterystyczne ciągnięcie, na które skarży się wiele osób). Do powstania blizn dochodzi wskutek nieprawidłowego gojenia się uszkodzeń skóry. Powstają wtedy zmiany struktury i niekiedy przebarwienia.

Czy możliwe jest usuwanie blizn

Współczesna medycyna i kosmetologia wypracowały bardzo skuteczne metody, dzięki którym usuwanie blizn jest możliwe. Ogólnie wyróżnia się kilka sposobów likwidacji blizn:

  • metoda laserowa
  • Pollogen Legend (Surgen i Maximus)
  • zabieg geneO+
  • zabieg Cellu M6 Integral
  • zabiegi wspomagające (Dermapen, Mezopen, peelingi czy Acnelan).

O tym, jak usunąć blizny powinien zdecydować specjalista po wcześniejszej konsultacji.

Leczenie blizn przy pomocy lasera

Jedną ze skutecznym metod jest laserowe usuwanie blizn. Wykorzystuje się tu różnego rodzaju urządzenia laserowe, które emitują wiązki promieniowania. To promieniowanie wnika w głąb blizny, powodując pobudzenie procesów, które prowadzą do regeneracji skóry.

Usuwanie blizn laserem jest bardzo skuteczne, a można je wykorzystywać do różnego rodzaju blizn, m.in. pooperacyjnych czy potrądzikowych.

Blizny na twarzy mogą zniknąć

Innym sposobem na leczenie blizn jest wykorzystanie różnorodnych czynników, które stymulują skórę do wytwarzania fibroblastów i kolastyny, co powoduje przebudowę skóry i likwidację blizny. Do blizny na twarzy szczególnie nadają się zabiegi Pollogen Legend wykorzystujące tripolarne fale radiowe (zabieg Maximus) lub wysoką temperaturę i impulsy elektryczne (zabieg Surgen). Dodatkowym efektem tych zabiegów jest wyraźnie gładsza i lepiej napięta skóra.

Naturalne zdolności organizmu wykorzystuje metoda GeneO+. Skóra jest stymulowana dwutlenkiem węgla i dodatkowo wzmacniana specjalnym preparatem. W efekcie następuje poprawa mikrokrążenia i rozpoczyna produkcja nowych włókien kolagenu i elastyny, w efekcie czego następuje likwidacja uszkodzeń skóry.

5/5 - (44 Głosy)